Online Mimarlık ve Tasarım Kitaplığı: 1001 Kitaplık

mimarizm.com / 28 Aralık 2020
Büşra Dilaveroğlu ve Burcu Nimet Dumlu, başlattıkları 1001 Kitaplık projesi ile mimarlık, iç mimarlık ve tasarım alanlarında farklı perspektifleri toplayan ve öneren bir kütüphane oluşturmayı amaçlıyorlar.

"Binbirgüzergah isimli açık kaynak kent haritaları üreten platform, mimarlık, iç mimarlık ve tasarım alanlarındaki disipliner okumaları arttırmak amacıyla farklı alanlarda çalışmalar yapan akademisyenlerin, tasarımcıların ve mimarların kütüphane önerilerini bir araya getirerek, 1001 Kitaplık adı altında paylaşıma açıyor.

Büşra Dilaveroğlu ve Burcu Nimet Dumlu tarafından başlatılan 1001 Kitaplık projesi, farklı alanlarda uzmanlaşmış akademisyenlerin ve profesyonellerin öneri kitaplarını kolektif bir platformda bir araya getirerek tasarım ve mimarlık - iç mimarlık alanındaki farklı perspektifleri toplayan ve öneren bir kütüphane oluşturma hayalidir. Bu perspektiflerin arttırılması, disipliner alanlarda sınırlandırılmış okumaları, tek bir disiplinin bakışından, çoklu perspektiflerin devingen alanına doğru yöneltmek demektir.

Önerilere, listeyi öneren akademisyen/tasarımcının isim listeleriyle ulaşmak için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :