Gündelik Hayatın Yeniden İcadı Atölyesi

mimarizm.com / 20 Mayıs 2020
Mimarlık ve iç mimarlık öğrencilerine açık Gündelik Hayatın Yeniden İcadı Atölyesi 10-13 Haziran tarihleri arası çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Çevrimiçi Platformu kapsamında, Ar. Gör. Burcu Nimet Dumlu ve Ar. Gör. Büşra Dilaveroğlu tarafından 10-13 Haziran 2020 tarihleri arasında çevrimiçi yürütülecek olan Gündelik Hayatın Yeniden İcadı Atölyesi tüm mimarlık ve iç mimarlık öğrencilerine açıktır. Atölye sonuç ürünleri, sanal ortamda gezilebilecek bir sergide yayınlanacaktır.

Atölye Metni

"Gündelik hayat bir icattır. İcat edilmiş nesneler kesin ve katı görünen gerçeklikler etrafında örülürler.  Bu atölye, gündelik hayatın gerçeklik algısını dönüştüren Covid-19 ve karantina sürecindeki gündelik nesnelerin ve mekanların dönüşümüne odaklanır ve gündelik olma halinin "nesneler" ve "mekanlar" üzerinden nasıl yeniden icat edildiğinin izini sürmeyi hedefler".

Atölyeye başvuru için isim-soyisim üniversite, bölüm ve sınıf bilgisi binbirguzergah@gmail.com mail adresine gönderilmesi gerekiyor. Atölyeye ilgiyi anlatan kısa bir metin eklenmesi, kayıt önceliği sağlayacaktır. Kontenjan 15 öğrenci ile sınırlıdır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :