Okan Bal ve Ömer Selçuk Baz'a Dünya Sürdürülebilir Mimarlık Ödülü Verildi

mimarizm.com / 11 Ekim 2022
Yalın Mimarlık Kurucu Ortakları Okan Bal ve Ömer Selçuk Baz, 2022 Dünya Sürdürülebilir Mimarlık Ödülü'nün (Global Award for Sustainable Architecture) kazananları arasında yer aldılar.

2007-2022 Global Award Kazananları

2006 yılında mimar ve akademisyen Prof. Jana Revedin tarafından, Cité de l'Architecture & du Patrimoine işbirliğiyle hayata geçirilen Dünya Sürdürülebilir Mimarlık Ödülü (The Global Award for Sustainable Architecture), 2010 yılından itibaren UNESCO'nun desteğiyle veriliyor. Ödül, her sene daha adil ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunan, toplumun ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi ve katılımcı yaklaşım benimseyen beş mimara veriliyor.

Bu yıl Sürdürülebilir Mimarlık Ödülü almaya layık görülen beş mimar arasında, Yalın Mimarlık Kurucu Ortakları Okan Bal ve Ömer Selçuk Baz da bulunuyor. Jüri üyeliğini; Jana Revedin (Venedik), Marie-Hélène Contal (Paris), Deniz İncedayı (İstanbul), Spela Hudnik (Ljubljana) ve Jacopo Galli'nin (Venedik) yaptığı The Global Award for Sustainable Architecture'da diğer ödül alan isimler ise şöyle:

Martin Rauch (Schlins, Vorarlberg), Anupama Kundoo (Auroville, Berlin), Dorte Mandrup (Copenhague), Gilles Clément (Crozant). Jüri ayrıca Bruno Latour'u mansiyona değer gördü.

The Global Award 2022'nin, 14 Ekim 2022'de Paris'te gerçekleşecek ödül törenine, bu sene kazananların sergisi de eşlik edecek. Ödül sahiplerinin yaklaşımları ve projeleri 14 Ekim 2022 - 30 Ocak 2023 tarihleri arasında Gallery of Modern and Contemporary Architecture'da sergilenecek.

2007 - 2022 yılları arasında ödül alan isimler için tıklayın 

Metin ve görsel citedelarchitecture sayfasından alınmıştır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :