Naviga Yayınları'ndan Yeni Kitap: Edebiyatta Denizcilik, Denizcilikte Edebiyat

mimarizm.com / 23 Kasım 2022
Hikmet Temel Akarsu ve Emre Karacaoğlu’nun hazırladığı “Edebiyatta Denizcilik, Denizcilikte Edebiyat” Naviga Yayınları'ndan yayımlandı.

Tanıtım Metni

Kitap birbirinden değerli akademisyenlerin, yazarların, amatör denizcilerin kaleme aldığı makale ve incelemelerle dünya ve Türk edebiyatı eserlerine taze bakış açıları getiriyor. Hepsinin ortak noktası deniz olan destanlar, efsaneler, klasik romanlar, denemeler, şiirler, seyahatnameler arasında okuru farklı ‘düşünce’ limanları arasında seyre çıkarırken, aynı zamanda medeniyetler arasındaki en büyük bağın edebiyat ve deniz üzerinden kurulduğunu da gözler önüne seriyor.

Bu eserin sayfaları arasında Sait Faik’in sadeliğini (Sabri Kuşkonmaz), Sadun Boro’nun maceraperest ruhunu (Uğur Aydedim), Barbaros Hayrettin Paşa’nın cesaretini, Azra Erhat’ın (Setenay Özbek) ve Halikarnas Balıkçısı’nın (Mustafa Köz) doğayla insan aşkını, Thomas More’un zamanın ötesindeki yenilikçilik anlayışını, Jules Verne’in bilimkurgu dünyasındaki gerçekçiliğini görecek ve daha nice yazarın kelime deryasında mutlaka kendinize ait bir liman bulacaksınız.

Edebiyatta Denizcilik, Denizcilikte Edebiyat’ın bu ilk seçkisi, Naviga Yayınları tarafından ülkemizde deniz kültürünü oluşturmak ve yaymak adına sunulan en önemli eserlerden biridir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :