MUBI Mayıs Programını Açıkladı

mimarizm.com / 29 Nisan 2022
MUBI'nin Mayıs programında; Rûken Tekeş’in Hasankeyf’i sular altında kalmadan önce ziyaret ettiği belgeseli AETHER yer alıyor.

MUBI, sinemaseverlerin uzun süredir merakla beklediği pek çok iddialı yapımı mayıs seçkisinde bir araya getiriyor. Rûken Tekeş’in Hasankeyf’i sular altında kalmadan önce ziyaret ettiği belgeseli AETHER, programda yer alan yapımlar arasında.

AETHER
Rûken Tekeş, 2019

Rûken Tekeş’in Hasankeyf’e 21 günlük ziyaretinin öyküsü, bu kadim bölgeyi hidroelektrik santral nedeniyle sular altında kalmadan önce belgeliyor. Tabiatın doğum-ölüm-yeniden doğuş döngüsü hakkında düşündüren şiirsel bir yolculuk.

Joachim Trier’in kültürel bir fenomene dönüşen iki Oscar adayı filmi DÜNYANIN EN KÖTÜ İNSANI, Franz Rogowski’nin performansıyla uzun yıllar adından söz ettireceğe benzeyen bir aşk ve direniş öyküsü BÜYÜK ÖZGÜRLÜK, Erkan Tahhuşoğlu’nun 28. Adana Altın Koza Film Festivali’nden üç ödülle dönen filmi KORİDOR, Nazlı Bulum, Kübra Balcan ve Şebnem Hassanisoughi’nin rol aldığı, SİYAD tarafından 2020’de En İyi Kısa Film seçilen BÜYÜK İSTANBUL DEPRESYONU, Léa Seydoux’nun başrolde olduğu Philip Roth uyarlaması ALDATMA ve on yıl önce genç yaşta kaybettiğimiz Seyfi Teoman’ın tüm filmleri, mayıs ayında MUBI’de sinemaseverlerle buluşacak.

MUBI Mayıs ayı programı için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :