Modernliği Samimiyetle Buluşturan Satış Ofisi; Park Mavera

mimarizm.com / 19 Ağustos 2016
Gönye Proje Tasarım imzalı Park Mavera Satış Ofisi iç mekanında, ev sıcaklığının mekanın bütününde hissedilebildiği bir tasarım kurgulanıyor.

Gönye Tsarım Park  Mavera

Mimar Yelin Evcen ve iç mimar Gönül Ardal ortaklığındaki Gönye Proje Tasarım tarafından, İstanbul Başakşehir’de yer alan Park Mavera konut projesi kapsamında tasarlanan Park Mavera Satış Ofisi, satış ekibi ile müşteriler arasında ev sahibi-misafir ilişkisi yaşatan, samimi iç mekan kurgusu, modern, şık ve ince tasarım detaylarıyla öne çıkıyor.

Gönye Tsarım Park  Mavera

Gönye Tsarım Park  Mavera

Projenin ana temasını oluşturan ‘samimiyet’ vurgusunun iç mekandaki yansımaları, mekanın tümünde kendini hissettiriyor. Masa başı satış mantığının bir kenara bırakıldığı Park Mavera Satış Ofisi’nde, kullanıcılar için özel olarak tasarlanan oturma grupları ile konfor üst düzeye çıkarılırken, mekanın ferahlığı; yeterli mahremiyete sahip küçük ölçekli satış alanları ile mekan için özel olarak tasarlanan yarı açık seperatörlerle sağlanıyor. Mekanın geneline kullanışlı çözüm önerileri getirilerek köşelerin yumuşatılması ve eğrisel geçiş kullanımına ağırlık verilen ofiste, zeminde oluşturulan platformlar ile dolaşım ve ağırlama alanları birbirinden kot ve malzeme farkıyla ayrıştırılıyor. 

Gönye Tasarım Park  Mavera

Gönye Tasarım Park  Mavera

Düşeyde kullanılan siyah mermer, oniks ve pirinç aksamlar ile modern bir görünüm elde edilirken, duvar kağıdı ve kumaş kaplama ile zeminde tercih edilen ahşap parke ve özel üretim halı kombinasyonuyla sıcak bir mekan algısı yaratılarak, olası akustik problemlere de çözüm getiriliyor. Kullanılan malzemeler dışında mekanın bazı bölümlerinde tercih edilen düşey panellerle akustik konfor kuvvetlendirilmiş. Mobilyalardaki renk ve doku kullanımı mekanın bütünüyle uyumlu ahşap aksamlı, sarı-yeşil tonlarının hakim olduğu kumaş kaplamalarla hem ofis tasarımına uygun hem de rahatlıktan ödün vermeyecek şekilde seçilmiş.

Gönye Tasarım Park  Mavera

Gönye Tasarım Park  Mavera

Gönye Tasarım Park  Mavera

Tasarımın en doğru şekilde yansıtılması açısından satış ofislerinde önemli kriterlerinden biri olan aydınlatma seçimleri, Park Mavera Satış Ofisi’nde de üzerinde çokça düşünülen konulardan biri olmuş. Duvarlarda kumaş kaplamaların arasında kullanılan oniks, arkadan ışıklandırıldığında hissedilen doğal dokusu ve yaydığı sıcak ışık sayesinde, satış ofisinin kimliğinin oluşmasına katkı sağlıyor. Mekanın genelinde tercih edilen gizli ışıklandırma, istenilen sıcak ortamın oluşturulmasına zemin hazırlarken, geometrik tasarımları ile öne çıkan sarkıt aydınlatmalar, ev havası veren şapkalı abajurlar ve dairesel platformların işlevini vurgulayan taş formunda plafonyerler, genel konseptin hedeflenen atmosfere ulaşmasında büyük rol oynuyor.

Gönye Tasarım Park  Mavera


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :