Mimarlık Öğrenci Projeleri Paylaşım Platformu: odoarchitecture.com

mimarizm.com / 01 Ekim 2020
odoarchitecture.com; mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığı okuyan öğrencilerin, okul derslerinde yapılan yarışmalara yollanan ya da ek olarak üretilen projelerini paylaşıyor.

Üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığı bölümlerinde okuyan öğrenciler gerek okulda gerek yarışmalarda çok sayıda proje üretiyor. Bu projelere yoğun mesai ve emek harcanıyor. Projeler bittikten ve kendi etki ettikleri toplulukta sunulduktan sonra malesef unutuluyor ve yok oluyorlar. odoarchitecture.com bu projelerin arşivlenmesi ve sergilenmesi için bir platform olarak kuruldu.

Bu platform okullarda üretilen ürünlerin ve bilgilerin arşivlenmesi için kurulmuştur. Arşiv işleminin yanısıra ülkemizdeki mimarlık fakültelerinin kendi içlerine kapanık olma ve diğer okullarla iletişimindeki zayıflığın önüne geçmek de amaçtır. Öğrenciler ve ilgilenenler mimarlık fakültelerinde üretilenleri bu platform sayesinde rahatça takip edebileceklerdir.

Tasarım kültürünün gelişmesi ve bilginin çoğalması adına tüm mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığı öğrencilerinin yanısıra bu bölümlerden mezun olmuş kişilerde öğrencilik döneminde yaptıkları projeleri gönderebilirler. 

Proje görselleri istenen bilgilerle birlikte odoarchitecture@gmail.com adresine yollandığı zaman kısa süre içerisinde odoarchitecture.com sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanıyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :