Mimarlık Dünyasında Bu Hafta | 23-30 Ekim

mimarizm.com / 30 Ekim 2015
Uluslararası mimarlık ve kent gündeminde haftanın öne çıkan haberlerini sizler için derledik...

Şikago Kent Meclisi, çevreciler tarafından kamusal alanı işgal ettiği gerekçesiyle protesto edilen MAD Architects tasarımı Lucas Museum of Narrative Art projesini onayladı.

- Singapur'da 4-6 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan World Architecture Festival'ın seminer programı açıklandı. Programa ulaşmak için tıklayınız.

- nArchitects'in 2013 yılında 'adAPT NYC' yarışmasını kazanan 'My Micro NY' projesinin inşaatında sona yaklaşılıyor.

 

- David Chipperfield Architects internet siteleri üzerinden, inşaası kendi denetimlerinden bağımsız olarak gerçekleşen ve bu süreçte belirttikleri sorunların da dikkate alınmadığını ifade ettikleri Milano'daki 'Museo delle Culture' müze ve galeri kompleksinin açılışına David Chipperfield'ın ve ofisin hiçbir üyesinin katılmayacağını belirtti.

New York'ta 1200 metrekarelik bir alanda dünyanın ilk yeraltı parkı olmayı amaçlayan 'The Lowline' ziyarete açıldı.

Heatherwick Studio, Londra'da King's Cross'ta yer alan ve daha önceleri kömür doldurma-boşaltma alanı olarak hizmet veren 'Coal Drops Yard'ı kanal boyu alışveriş bölgesine dönüştürecek.

- Fransız araba üreticisi Renault, 50. ölüm yıldönümünde Le Corbusier'i, mimarın modernist üslubundan esinlenen yeni bir konsept araba tasarımıyla anıyor. 

- Foster + Partners'ın Manhattan'da yer alan lüks konut kulesinden yeni fotoğraflar yayınlandı.

- NEXT Architects'in, Güney Hollanda'da yer alan yarasa dostu Batbridge köprüsü tamamlandı.

- Alman otomobil firması Mercedes-Benz, genç ve modern şehirliler için kendi kendini sürebilen elektrikli konsept araba tasarımı Vision Tokyo'yu tanıttı.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :