Mimark Mimarlık ve Equine Design Studio

mimarizm.com / 07 Ocak 2021
Mimark Mimarlık, Göktürk Kemer Country bölgesinde doğadan ilham alan, sadelik ve zarafeti öne çıkaran zamanın ötesinde evler ve uluslarası standartlarda projeler tasarlıyor.

Mimark Mimarlık Yönetim Ofisi

Butik bir mimarlık şirketi olarak çalışmalarına devam eden Mimark Mimarlık, pek çok önemli projede görev aldıktan sonra Mimar Kaan Kutsal Alkan tarafından 2010 yılında hayata geçmiştir. 8 kişilik bir ekiple çalışan mimarlık ofisi, ağırlıklı olarak Göktürk Kemer Country bölgesinde kişiye özel evler tasarlıyor. Bölgede 300-400 metrekare gibi alanlarda inşa edilen evler genellikle neo-klasik mimari ve country tarzından esintiler taşıyor.

Ekin Ev, Kemer Country

Göktürk’teki Erdal Chef’in restoranı, Cihangir’deki Rose Marine Cafe, Tarabya’daki Kıyı Restoran’ın binası gibi pek çok farklı projede de Mimark Mimarlık’ın gizli imzası bulunuyor. Kurucu Kaan Kutsal Alkan projelere belirli sınırlar ve kalıplar belirlemek yerine, kendini karşıdaki kişinin dünyasına göre şekillendirip; çalışma alanlarını geniş tutmayı tercih ediyor.

Rose Marine Cafe

Mimark Mimarlık çatısı altındaki binicilik alanında uzmanlaşan Equine Design Studio markası ise ulusal ve uluslarası sahalarda VIP binicilik tesisleri tasarlıyor. Kurucu Kaan Kutsal, küçük yaşlardan bugüne edindiği hobisi biniciliği aynı zamanda bu çatı altında profesyonel bir işe dönüştürmüş. Binicilik klübü tasarlanırken en önemli konunun at sağlığı ve bakımı olduğunu özellikle belirten Kutsal, binicilik branşına ait tüm teknik altyapıları içinde barındıran tesisler inşa ettiklerini önemle vurguluyor.

Katar Binicilik Tesisi

Equine Design Studio, Türkiye’de yakın dönemde İstanbul ve İzmir’de Atlı Spor Klüpleri, Katar Bölgesi’nde ise Qatar Equestrian Center adını verdikleri FEI standartlarına uygun bir binicilik tesisinin proje ve konsept tasarımını gerçekleştiriyor. Doha yakınlarındaki projede 48 ahır, 60x90 metrekare açık manej, 40x80 metrekare kapalı manej, 65x35 metrekare çim manej, özel konut, club house bulunuyor. Uluslarası standartlara uygun, yarışma koşulabilecek ölçüde olan Q.E.C. biniciliğe gönül vermiş bir aile için, modern bir yapı olarak tasarlanıyor.

Binicilik tesisleri tasarlarken atlara sağlıklı bir yaşam sunan, atların kendini özgür hissedeceği alanlara da yer veren projeler tasarlayan Equine Design Studio, tasarımlarında teknolojinin sunduğu yenilikleri de her zaman takip ediyor. İyi havalandırılan ahırlar, kamera ile izlenebilen bölümler, atlar yere yattıkları zaman onlara zarar vermemesi için düşünülmüş kauçuk kaplamalar önemle dikkat edilen detaylardan yalnızca birkaçı.

EAE Aydınlatma Yönetim Ofisi

Mimark Mimarlık ofisi ve Equine Design Studio projelerinde tasarımı özel kılıyor. Mümkün olduğu kadar esinlenmelere gerek duymadan, özgün bir biçimde kendiliğinden üreterek gelişen stillere yer veriyor. Doğanın doğallığı ve eşsiz uyumu tasarımlardaki country tarzının yalnızca çıkış noktası olabilir.

Fotoğraflar: Fevzi Ondü, Mimark Mimarlık Stüdyosu izniyle


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :