“Mimarın Çizdiği Her Detayın Ekonomik Bir Karşılığı Var”

mimarizm.com / 21 Kasım 2019
AAD Architects Kurucusu Mimar Ayşegül Güner;  mimarlığın, sanatsal ve sosyal içeriğe sahip, proje odaklı profesyonel hizmetlerin bütünü olduğunu dile getirerek;  ürettikleri her projede ihtiyaçları en iyi şekilde karşıladıklarını ve ona uygun çözümleri, uygun fonksiyonlarla birleştirdiklerini ifade etti.

İstanbul Quasar - Estetik International Hastanesi

Mimari çözümlerden proje geliştirmeye, finansman yönetiminden işletmeye kadar 360 derece hizmet sunun AAD Kurucusu Mimar Ayşegül Güner, mimari hizmetlerin pazarlanma serüveninde, mimarın sahip olduğu tasarım yeteneği, ekonomik, küresel ve ölçülmesi zor bilgi birikiminin önemli rol oynadığını söylüyor.

AAD Architects’inkurucusu Güner, "Müşterilerimizle projeleri için bir araya geldiğimizde ilk olarak projeden neler beklediklerini soruyoruz ve kendilerinden dinleyip, birlikte netleştiriyoruz. Müşterilerimizin proje beklentisini kavramak ve tanımlamak oldukça önemli. İkinci olarak da tasarıma başlamadan önce, projeleri için ne kadar bütçe ayırdıklarını soruyoruz.  Böylelikle, tasarımla birlikte öncelikle beklentiyi, sonrasında da projenin bütçesini yakalayarak, sahada uygulama sırasında bütçeyi olumsuz yönde etkileyebilecek finansalları kontrol altına almış oluyoruz” dedi.

“Mimarın Entelektüel Sermayesi Olmalı”

Ürettikleri her projenin merkezine ‘İnsan Ruhu’nu koymayı ilke edindiklerini ve tasarımın sadece yaratıcılıkla değil, insan ruhunun ve sanatın yaratıcılığıyla da bütünleşmiş olduğunu ifade eden Güner, “Tasarımlarımızda mutlaka bir şeylerden esinleniyoruz. Projenin bulunduğu çevresi, dokusu, tarihi, kültürü, tüm bu değerleri ile tasarımı özgünleştiriyor ve bilgi birikimimizi projelerimize aktarıyoruz.  Entelektüel sermayenin temeli olan bilgiyi insan yaratmaktadır. Bu sermayemizi ve itibarımızı yaratacak en önemli değerlerin, insan odağında toplandığını düşünüyorum” dedi.

 

AAD Architects

İstanbul’da 2002 yılından beri edindiği deneyimi 2008'de AAD Architects&U.WE Design çatısı altında birleştiren Mimar Ayşegül Güner, mimarlık, iç mimarlık ve kentsel tasarım konularında yurt içinde ve uluslararası platformlarda proje, danışmanlık ve uygulama hizmeti veriyor. Mimari Proje Tasarımı, İç Mimari, Tasarım Uygulama (İnşaat), Proje Yönetimi ve Arazi Geliştirme konularında uzmanlaşan AAD Architects 12 yılda 130’un üzerinde proje üretti. 

Her sektörde ve proje türlerinde yenilikçi tasarımlar oluşturma yaklaşımını benimseyen AAD’nin projeleri arasında, Bursa – Estetik International Hastanesi, İstanbul Quasar – Estetik International Hastanesi, Nişantaşı Üniversitesi, Doctor B Kliniği Zorlu Center, Kanyon AVM Finans Ofis Merkezi, Bonna Porselen Fabrikası, Nişantaşı Nazem Apartmanı Çatı Evleri, Museum of Fine Clothing Mağazası Nişantaşı, Altınbaş Üniversitesi, Okan Üniversitesi Diş Hastanesi, Nish İstanbul Sancak Enerji Ofisi, Trump Tower Ofisleri, Maison Göktürk Evleri, Tuzla Alışveriş & Yaşam Merkezi, Çeçenistan Universal Hospital, Ritz Carlton Sace Ofis Projesi, Irak Villa & Ofis projeleri bulunmaktadır.

Nişantaşı Üniversitesi

Maison Göktürk Evleri


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :