MİM'in Yeni Konuğu Ahmet Alataş

mimarizm.com / 26 Nisan 2021
26 Nisan Pazartesi saat 23:00'da TRT2'de izleyici ile buluşacak Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu MİM'in 30. bölüm konuğu Ahmet Alataş.

MİM‘in 30. Bölümünde Nevzat Sayın, “Kadınlar topuklu ayakkabı üzerinde ne hissederse insanlar da benim yapılarımda onu hissetsinler” diyen Ahmet Alataş’ın narin yapılarının mimarlığı üzerine Ahmet Alataş ile söyleşiyor. MİM Ahmet Alataş bölümü 26 Nisan 2021 tarihinde, saat 23.00'de TRT2‘de izleyici ile buluşacak.

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Ahmet Alataş Hakkında

1969 yılında Ankara'da doğan Ahmet Alataş, 1996 senesinde Viyana Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite eğitimi süresince 1993-94 yıllarında Profesör Hans Hollein ile çalışan Alataş, mezuniyetinden sonra Viyana’da Profösör Helmut Richter ile birlikte çalışmaya başladı. 2001 senesinde ofisini İstanbul’a taşımasının ardından, 2017 senesinde öğrencilerin farklı disiplinlerde derinlik ve tecrübe kazanmaları maksadı ile aynı bünye içerisinde yer alabilecekleri “Ahmet Alataş Workshop”u kurdu.

Ulusal ve uluslararası katılmış olduğu çeşitli yarışmalarda ödüllere sahip olan Alataş, 2015 senesinde Dardanel Yönetim Binası ile German Design Award ödülüne, 2016 senesinde uygulaması tamamlanan Robert College Murat Karamancı Student Center projesi ile 2017 senesinde ECCS tarafından Avrupa Çelik Ödülü ve Mükemmeliyet Ödülü olmak üzere iki ödüle birden layık görüldü. Mimarlar Odası, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ve Yapısal Çelik Derneği üyesi olan Alataş, Avusturya ve Türkiye’de çeşitli üniversitelerde proje yürütücülüğü, jüri üyeliği yapıyor ve ulusal/uluslararası konferanslara katılıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :