MİM'in Bu Haftaki Konuğu Ertuğ Uçar

mimarizm.com / 19 Nisan 2021
19 Nisan Pazartesi saat 23:00'da TRT2'de izleyici ile buluşacak Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu MİM'in 29. bölüm konuğu Ertuğ Uçar.

MİM‘in 29. Bölümünde Nevzat Sayın, edebiyatla mimarinin arakesitindeki deniz fenerleri ve diğer yapılar üzerine görüşleriyle Ertuğ Uçar ile söyleşiyor. MİM Ertuğ Uçar bölümü 19 Nisan 2021 tarihinde, saat 23.00'de TRT2‘de izleyici ile buluşacak.

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Ertuğ Uçar Hakkında

Antalya’da doğdu. Lisans ve yüksek lisans diplomalarını ODTÜ’den aldı. Ortağıyla birlikte İstanbul’da TEĞET Mimarlık Ofisi’ni yönetiyor. Genç kadrosuyla TEĞET, 1996 yılından bugüne dek araştırma temelli bir mimarlık pratiği olarak nişlere sıkışmak yerine masterplandan ofis kompleksleri ve okullara, modüler tatil evlerine dek çok çeşitli ölçek ve konularda çalıştı. Ofis, 2010, 2014 ve 2018 yıllarında, sırasıyla Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, Konya Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı Kampüsü ve Yapı Kredi Kültür Sanat Binası ile Ulusal Mimarlık Ödülü’nü kazandı. Ertuğ aynı zamanda 2016 Venedik Mimarlık Bienali’ndeki Türkiye Pavyonunun eş küratörlerindendi. Yayımlanmış iki romanı ve beş öykü kitabı bulunuyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :