Manço Mimarlık, The Plan ve S-Arch Ödülleri Finalisti Oldu

mimarizm.com / 08 Haziran 2018
Manço Mimarlık tarafından tasarlanan Süleymanpaşa Belediyesi projesi, Venedik’te düzenlenen The Plan ve S-Arch ödüllerinde finale kalmayı başardı.

Dünya çapında 700’e yakın projenin katıldığı The Plan Award 2018’de değerlendirmeyi, Benedetta Tagliabue, Nader Tehrani ve Rocco Yim gibi tanınmış isimlerden oluşan jüri yaptı. Yüze yakın projenin katıldığı uluslararası S-Arch 2018 ödüllerinin jürisinde ise Toyo Ito, William Alsop, Viviana Muscettola, Gabriel Kozlowski gibi dünyaca ünlü isimler yer aldı. The Plan ve S-Arch ödülleri, 23 Mayıs 2018 tarihinde Venedik’te düzenlenen törenlerde sahiplerini buldu.

Ali MançoAli Manço, S-Arch 2018 finalinde sunum yaparken

Manço Mimarlık tarafından tasarlanan Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binası projesi, topografya ve kent ile kurduğu ilişki, yerel mimari öğeleri yeniden yorumlaması ve sürdürülebilir özellikleri ile her iki ödül programında finale kaldı.

The Plan 2018 ödüllerinde tüm kategoriler arasında topluluk üyelerinden en fazla desteği alan proje, daha önce de World Architecture Community 26. Dönem 10+5+X Ödülü’nü hem jürinin hem de üyelerin oyları ile almıştı.

Süleymanpaşa Belediye Hizmet Binası

Süleymanpaşa Belediye Hizmet Binası

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından açılan ulusal yarışmaya sunulan projede, saydamlığı ve çevre düzenlemesi ile insanları içine çeken, birimlere ulaşımın kolay olduğu, aydınlık ve geniş iç oylumlar sunan, yenilikçi bir kamu yapısı amaçlanmış. İhtiyaç programı topografyanın eğimi ile uyumlu kademelenen bir kütle içinde çözülürken; yapının teras alanlarının eğimli çatılar üzerinden sokakla ilişkilendirilmesi ile üst kotların kamusal açık alanlar olarak kullanılabilmesi sağlanmış.

Süleymanpaşa Belediye Hizmet Binası

* * *

The Plan Ödülleri ve Perspective Forum EU 

İtalyan mimarlık dergisi The Plan, yayın danışmanları ve konuk yazarları arasında Pritzker Ödüllü Christian de Portzamparc, Wang Shu, ülkemizden Emre Arolat gibi isimlerin yer aldığı dünyanın en saygın mesleki yayınlarından biri.

Dokuzuncusu 21-23 Mayıs 2018 tarihleri arasında Venedik’te düzenlenen Perspective Forum EU ise, farklı ülkelerin önde gelen mimarları ve tasarımcıları ile yapı sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getiren konferanslar, paneller ve ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirildiği uluslararası bir etkinlik.

The Plan tarafından 20 farklı kategoride verilen ödüller, 2015 yılından bu yana Perspective Forum EU kapsamında sahiplerini buluyor. 

The Plan Award 2018 finalistleri buradan incelenebilir. 

S-Arch Uluslararası Mimarlık Konferansı 

Beşincisi 22-24 Mayıs 2018 tarihleri arasında Venedik’te düzenlenen S-Arch konferansı, mimarlık dünyasından tanınmış profesyonelleri ve akademisyenleri her yıl belli bir konu etrafında bir araya getiren uluslararası bir organizasyon.

Önceki yıllarda Winny Maas, Julien de Smedt, Sou Fujimoto, Bostjan Vuga gibi ünlü isimlerin konuşmacı olduğu etkinliğin bu yılki başlığı “Olması Gerektiği Biçimde”, ana konuşmacısı ise Zaha Hadid Architects kıdemli ortağı Viviana Muscettola idi. 

S-Arch 2018 ödülleri finalist listesine buradan ulaşabilirsiniz. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :