Koleksiyon'dan Modüler Oturma Sistemi: Calder

mimarizm.com / 26 Mayıs 2017
“Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” teması altında sunulan Koleksiyon’un yeni tasarımlarından Calder, modern yaşamın gereksinimlerine yanıt veren modüler bir oturma sistemi.

Koleksiyon’un yeni tasarımları arasında yer alan ve Studio Kairos imzası taşıyan modüler oturma sistemi Calder, üç farklı puf ünitesinden oluşan ve kullanıcısının ihtiyacına göre 40’ın üzerinde farklı kombinasyonun oluşturulmasına olanak sağlayan yapısıyla dikkat çekiyor. Puf ünitelerinin her biri aynı renkte olabileceği gibi farklı renklerde seçilerek kullanıldığı mekana uyumlu hale gelebiliyor.

Tasarımı fonksiyonellikle birleştiren yapısıyla dikkat çeken Calder, son dönemde mobilya ve tasarımda ihtiyaç haline gelen teknoloji üniteleriyle entegre edilebilen yapısıyla da yaşam alanlarına kimlik kazandırıyor. Calder’in sabit priz setleri ve iki USB şarj yuvası kullanıcılarına teknolojik donanımlar için işlevsel çözümler sağlıyor. Ayrıca puf yüzeyinde yer alan tepsi, aksesuar ve elektronik eşyaların kullanımını destekliyor. 

Design Turkey’den “Üstün Tasarım Ödülü”

Yenilikçi bir yaklaşımla tasarlanan Calder, sadece kullanım ve fonksiyonelliğiyle değil tasarımıyla da göze çarpıyor. Fonksiyonel yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Calder, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde “Üstün Tasarım Ödülü” ne layık görüldü.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :