Koleksiyon'da "Sana Ait Bir Ses Var"

mimarizm.com / 09 Aralık 2015
Kırk yılı aşkın deneyimiyle yaşam alanlarına yönelik yenilikçi öneriler sunan Koleksiyon, 2016 Ev Serisi’ni Marka ve Tasarım Direktörü Koray Malhan’ın ev sahipliğinde bugün düzenlenen lansman toplantısında tanıttı.

Tanıtımda Koleksiyon’un yeni ev serisi için geliştirdiği "İçinde sana ait bir ses var" başlıklı iletişim kampanyası vurgulandı. Çağlar boyunca birçok sanata, sanatçıya, düşünüre ilham vermiş bir kavram olan sesin görsel ve işitsel boyutlarından ilham alan kampanya, kişilerin hafızalarındaki eve ait izlerini takip ediyor. Bu özgün çağrışımların yaşam alanlarının yaratılmasında, kişileştirilmesinde oynadığı rolün altını çiziyor. Koleksiyon, buradan hareketle günümüz evlerine ve içinde kendi seslerini ifade etmeyi amaçlayan sakinlerine sunduğu yaşam felsefesine, tasarımlara odaklanıyor. Bu yaklaşım evleri, içinde yaşayanların yeniden yorumlayabildiği, kendi kişisel izleri ile bütünleştirebildikleri mobilyalarla, objelerle tanıştırıyor.


Koray Malhan

Koleksiyon Tarabya Kampüsü’nde gerçekleşen toplantıda Marka ve Tasarım Direktörü Koray Malhan, “Evdeki her an, deneyimlerle değer kazanıyor ve kişiselleşiyor. Bize ev kavramını çağrıştıran evrensel sesler olabileceği gibi her evin, her yuvanın kendine has sesleri, tonları olduğuna inanıyoruz. Bireylerin içinde sıkışıp kaldığı yaşam ritüellerinde olanın tersine; dünyada artık üretim alanlarımız, bize ilham veren evlerimiz. Biz de evi ve evdeki biricik anları, kelimelerle değil de gerçek ve her duyuyla hissedilebilen deneyimlerle anlatan yaşam alanları yaratacak tasarımlar çalıştık” dedi.

Yeni sezonda, evin her alanı için ürün tasarımları sunan Koleksiyon’da Faruk Malhan ve dünyaca ünlü İtalyan tasarım stüdyosu Studio Kairos imzalı tasarımlar yer alıyor. Antigone Büfe/Komodin/Şifonyer, Gioia Yatak, Tube Büfe/TV Ünitesi, Mito Yatak, Amos Yatak, Hugo Masa, Oscar Kanepe, Terna Yan/Orta Sehpa, Ray Yan Sehpa/Orta Sehpa/Zigon Sehpa, Ray TV Ünitesi, Altana Kanepe, Sole Koltuk ve Vis Asma Raf’tan oluşan Koleksiyon 2016 Ev Serisi, farklı sesleri ortaya çıkarmak ve eşyanın doğasına ses vermek için tasarlanıyor.

Antigone büfe/komodin/şifonyer

Antigone serisi yatak ve yemek odaları başta olmak üzere ofis kullanımına da uyum gösterebilen büfe, şifonyer, komodin ve TV ünitesinin meydana getirdiği bir ürün ailesi. Yalın hatları ve değişebilen kapak renkleriyle alternatifler sunan Antigone ailesi farklı stillere ve dokulara uyum sağlayabilen zamansız çizgileriyle dikkat çekiyor.

Gioia Yatak

Yalın çizgilerde hayat bulan bir yatak tasarımı, Gioia; gerek malzemesi gerekse renk alternatifleriyle keskin tavrını vurguluyor. Tasarım adını ise İtalyanca’daki“mutluluk” kelimesinden alıyor.

Lotus Masa

Faruk Malhan tarafından yenilenen tasarımıyla hayat bulmuş ve değişebilen kullanımlara imkan sağlayan bir yemek masası, Lotus. Adını ve ilhamını mitolojide bereket anlamına gelen ve çok özel bir forma sahip olan lotus çiçeğinden alıyor. İki farklı şekle girebilen Lotus masanın yüzeyindeki kare formu oluşturan üçgen kulakçıklar açılarak büyük bir kare oluşturuyor. Ortasındaki dönebilen servis sehpası ise masanın etrafındaki herkesin istediğine rahatlıkla ulaşmasına olanak sağlıyor.

Tube Büfe / TV Ünitesi

Büfe ve TV ünitesinden oluşan ürün ailesindeki tasarımlar, yaşam alanları kadar çalışma alanlarına da uyum sağlayabiliyor.

Mito Yatak

Yalın ve ince hatlarıyla dikkat çeken hafif görünüme sahip yatak, tasarım tabanına rahat erişilebilmesi sebebiyle kolay temizlik imkânı sağlıyor. Hem ahşap hem de özel kapitone kumaş kaplı yatakbaşı alternatifleriyle sunuluyor.

Amos Yatak
En temel insani ihtiyaçlardan sığınma ve mahremiyet kavramlarına gönderme yapan bir forma sahip olan yatağın sağ ve solunda bulunan kanatları ve yüksek sırtı kullanıcılarını sararak bu kavramsal yaklaşımı yansıtan ana öğeler halini geliyor.

Hugo Masa

Hugo masa tasarımı, ismini romantizmin öncülerinden Fransız yazar Victor Hugo’dan alıyor.

Oscar Kanepe

Modern bir kanepe olan Oscar, farklı yaşam alanlarına uyum sağlayabilecek üçlü, ikili, tekli ve L kanepe gibi alternatiflerle kolçaklı veya kolçaksız olarak sunuluyor.

Terna Yan / Orta Sehpa

Farklı form ve yüksekliklere sahip, hem orta hem de yan sehpa olarak kullanılabilecek modüllerden oluşuyor. İnce görünümlü tablası ve asimetrik geometrideki ayaklarıyla öne çıkan, farklı kombinasyonlar yaratılmasına olanak sağlayan bir sehpa grubu olarak öne çıkıyor.

Ray yan,orta vezigon sehpalar
Hem 3 ayaklı yan hem de zigon ve orta sehpa modellerinden meydana geliyor. Sehpa kenarlarına uygulanan özel kesim tasarımın ince yapısı ve tabla ile ayakları arasındaki renk oyunları öne çıkıyor.

Ray TV Ünitesi

Kenarlarındaki özel kesim sayesinde oldukça ince bir görünüme sahip olan Ray özgün malzeme tercihiyle oldukça dayanıklı bir TV ünitesi.

Altana Kanepe

Adını geleneksel Venedik evlerinin teraslarından alan kanepe; üçlü, ikili, tekli veya uzun formlarda yaşam alanınıza uyum sağlayarak kullanım rahatlığını da beraberinde getiriyor. Zengin modüler parçaları sayesinde farklı ihtiyaçları karşılayabilecek kombinasyonlara imkan sağlıyor.

Sole Koltuk
Ev serisinde vücut bulmuş, tek ve biricik anlamını taşıyan koltuk, her kişiye özel, her birey için biricik olan yaşam alanlarını tamamlayacak bir stilin izlerini taşıyor.

Vis Asma Raf

Katı bir hacimden öte, yatay ve dikey düzlemler ile yaratılmış hafif bir raf sistemi olarak sunuluyor. Esnek bölücü panelleri, farklı kombinasyonlara imkan vermesiyle yaşam alanlarına hem öznellik hem de dinamizm katıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :