Koleksiyon NeoCon'dan Ödülle Döndü

mimarizm.com / 16 Temmuz 2015


Koleksiyon, geçtiğimiz ay Chicago'da gerçekleşen NeoCon fuarından ödülle döndü. Tasarımı Koleksiyon Marka ve Tasarım Direktörü Koray Malhan'a ait Ikaros kanepe, fuar süresince en çok beğenilen tasarımların oluşturduğu MetropolisLIKES listesinde yer aldı. Tasarım ve mimarlık dünyasının öncül yayınlarından Metropolis dergisi tarafından verilen ödül için fuarda bulunan 700'ü aşkın katılımcı arasında değerlendirilme yapıldı.

15-17 Haziran 2015 tarihleri arasında Chicago'da gerçekleşen NeoCon Fuarı'nda Koleksiyon Türkiye'den tek katılımcı olarak yerini aldı. Bu yıl 46.'sı düzenlenen köklü etkinlikte Koleksiyon, 200 m2'lik alanda ‘Açık Ofis' temasına dair tüm yeni ürün grubunu Londra, Dubai gibi önemli uluslararası pazarlardan sonra bu kez de Amerika'da tanıttı. Fuardan olumlu görüşlerle dönen Koleksiyon aynı zamanda önemli bir ödül de kazandı. Amerika'da yayımlanan iç mimarlık ve tasarım dergisi Metropolis tarafından verilen ‘MetropolisLIKES' ödülünün kazananları arasında Koleksiyon Marka ve Tasarım Direktörü Koray Malhan imzalı Ikaros kanepe de yer aldı.Mobil çalışanlara özel akılcı tasarım

Fuar süresince her katılımcının alanını gezen jüri grubu, Ikaros'u "Mobil çalışanlar için akıllıca tasarlanmış kanepenin uzayan kanatları kullanıcıya yatay çalışma yüzeyleri sunuyor" diyerek tarifledi.

Ikaros; çalışma ihtiyacını giderebilmek için masa kullanımına alternatif olarak tasarlanmış bir oturma birimi. Çalışma alanlarının tam ortasında yer alabileceği gibi dinlenme alanlarında da kullanılabiliyor. Şirket içindeki planlanmamış karşılaşmalar ve bölümler arası bağlantıların da geliştirilebileceği sosyal kullanımlar için de sunuluyor.

İş, dinlenme ve eğlence işlevlerini birleştiren bu tasarımda kanepe hem bir oturma birimi, hem bir sehpa, hem de bir masa. Kanepenin yanlarından dışarı doğru uzanan tüm yatay yüzeyleri servis alanı olarak kullanılabiliyor. Özellikle arka kısımdaki kanat şeklinde uzanan geniş düzlem masa yüksekliğinde tasarlandığından, sandalyeye oturarak bu yüzeyi bir çalışma alanı olarak değerlendirmek mümkün. Hem içeriden hem de dışarıdan aynı anda kullanılabilmesi Ikaros'u ortak bir çalışma alanı olarak tanımlıyor ve rahat çalışma anları için ideal bir ortam sunuyor.Ernst and Young İstanbul ofisinde Ikaros kullanımıSahibinden.com ofisinde kullanılan Ikaroslar


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :