John Reed Fitness Music Club Spor ve Sanatı Buluşturuyor

mimarizm.com / 23 Ekim 2020
John Reed Fitness Music Club İstanbul, Max On Duty ve El Bocho’nun eserleriyle, müziği, sanatı ve sporu tek bir noktada topluyor.

2016 yılında ilk salonunu Almanya’da açan, Avrupa’da ise Budapeşte, Prag, Venedik, Salzburg, Linz, Zürih gibi birçok noktada salonları bulunan ve antrenman çeşitliliğini güzel müzik ve özgün bir tasarım anlayışıyla harmanlayan Alman lifestyle fitness markası JOHN REED, 30. salonunun kapılarını Metropol AVM’de açtı.

Müzik ve antrenmanın yanı sıra, sanat ve tasarım da JOHN REED Fitness’da önemli bir rol oynuyor. Renkler, formlar ve materyallerin karışımı sayesinde, eşsiz bir kulüp atmosferi oluşuyor ve tüm üyeler motivasyonlarını arttıran ve büyüleyici JOHN REED etkisinden faydalanma fırsatı buluyor.   

JOHN REED Fitness Müzik Kulübü tasarımı sayesinde sadece fonksiyonel bir fitness kulübünden çok daha fazlası. Farklı kültürlerin etkisi, tarihsel dönemlere ait tasarım unsurları ve urban metropol sokak sanatının mükemmel karışımı, büyüleyici ve ilham verici bir stile dönüşüyor. Kozmopolit bir gezginin tüm dünyadan topladığı sanat eserleri ve dekorasyon parçalarıyla çeşitlilik sağlayan bu özel antrenman alanı, Fitness’dan beklediğinizin çok daha fazlasını sunuyor.

Her JOHN REED Fitness Müzik Kulübü’nde, yerli ve uluslararası sanatçılar bir alanı tasarlıyor

MaxOnDuty

İstanbul sokaklarında ''Max on Duty'' olarak tanınan graffiti ve illüstrasyon sanatçısı, sanat ve eğitim hayatına 2012'den beri İstanbul'da devam ediyor. Graffiti ve mural sanatlarıyla ilgili çalışmalarına 2014 yılında başlayan, yurt içi ve yurt dışında çalışmalara imza atan Max on Duty, eserlerinde renk ve biçimi stilize ederek alternatif bir form dili oluşturuyor ve ögeyi yeniden tanımlıyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde eğitimine devam eden sanatçı, mekanik ve organik nesnelerin yapısından, insan ve toplumların davranış kültürlerinden ve eylemlerinden ilham alıyor.

“Max’in eseri, ilk bakışta JOHN REED hissini veriyor. Arayışımız esnasında da Max’in Instagram sayfasında insanın makinaya dönüşümünü gördük ve bunun JOHN REED ruhunu çok iyi yansıttığını, İstanbul kulübünde olması gerektiğini düşündük. Bu sanat eseri; sanat, Fitness ve topluluğun (community) arasındaki ideal bağı temsil ediyor. Eser, dekorasyon ve özel ışık konseptiyle eşsiz bir atmosfer yaratıyor ve bu sayede üyelerimiz kendilerini iyi hissediyor ve sürekli motive oluyorlar.” - Ronny Kindt (JOHN REED Kreatif Direktörü)

El Bocho

Berlin’li sanatçı El Bocho 1997’den beri sokaklarda çalışıyor ve şu an Berlin’de en bilinen sokak sanatçıları arasında yer alıyor. İletişim ve kentsel yaşama atıfta bulunmak eserlerinin ana bileşenlerini oluşturuyor. El Bocho kendisini gözlemlenen bir gözlemci olarak görüyor. Sanat için müzeler ve galeriler gibi spesifik yerleri tercih etmeyen izleyenler için El Bocho sanat alanlarının dışında çalışmalarına devam ediyor. El Bocho gözlemcilerinin tepkilerini alıp sanatında kullanıyor. Böylelikle toplumla sürekli bir iletişim akışı yaratıyor. Yerel ve uluslararası kitaplarda, dergilerde, gazetelerde ve sergilerde yer alan sanatçı; Alman, Macar, İsrail, Amerikan ve Hong Kong yapımı farklı televizyon programlarında da yer aldı. El Bocho Temmuz 2009’da ise Berlin’deki Stattbad’ın önünde bulunan 1100m²’lik alanda 15000 metre bant kullanılarak dünyanın en büyük banttan yapılmış sanat eserini tamamladı.

“Uluslararası sanatçı, Alman EL BOCHO’nun eserinin üyelerimizin atmosfer ve antrenman sevincini daha da güçlendireceğine eminiz. Bununla birlikte İstanbul ve Berlin metropollerinin arkadaşlık bağını da bir kez daha vurguluyoruz. Havuz alanımızda ise şehir hayatına mola verdirecek Bali’den ilham alınmış kadın çizimi üyelerimizin iç huzurlarını bulmalarını sağlayacak. Bu sayede misafirlerimiz telaşlı gündelik yaşamları ve Workout’larından sonra dinlenmek için Wellness alanımızın tadını çıkarabilecekler. EL BOCHO, Güney Doğu Asya esintisiyle diğer JOHN REED kulüplerinde de eserlerini büyüleyici bir şekilde hayata geçirdi. İstanbul’da da tekrar onunla çalışacağımız için çok mutluyuz.” - Ronny Kindt (JOHN REED Kreatif Direktörü)


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :