Jean Nouvel’den Yeni Duvar Kağıdı Koleksiyonu

Tuba Tellioğlu Şeren / 12 Mayıs 2016
Maharam ve Serpentine Galerisi, Haziran 2016’da ünlü mimar Jean Nouvel tarafından tasarlanan yeni “Summer hours in Kensington” duvar kağıdı koleksiyonunu tanıtmaya hazırlanıyor.

Serpentine’den Julia Peyton Jones ve Hans Ulrich Obrist’in küratörlüğünde, ünlü sanatçı ve mimarlar tarafından daha önce de Maharam Serpentine Galerisi duvar kağıdı koleksiyonu için özel seriler yaratılmıştı. Bu seriler için Ai Weiwei, John Baldessari, Marc Camille Chaimowicz, Toyo Ito, SANAA, Rosemarie Trockel, Lawrence Weiner, Beatriz González, Alex Katz ve  Raqs Media Collective gibi sanatçı ve mimarlık ofisleri ile çalışılmıştı.  

Maharam Dijital Projeleri’nde olduğu gibi Jean Nouvel imzasını taşıyan duvar kağıdında da yüksek çözünürlüklü görsellik yakalamak için dijital baskı tekniklerinden faydalanılmış.  

Londra’daki Serpentine Galerisi dükkanında satışa sunulacak olan yeni duvar kağıdı koleksiyonu hem yaşam alanlarında, hem de ticari mekanlarda kullanılabilecek biçimde tasarlanmış. Ürünün uzun ömürlü olması ve bakımının kolay sağlanabilmesi için baskı sırasında güçlendirilmiş, yıkanabilir lateks ana madde üzerinde UV- rezistanslı mürekkep kullanılmış.  
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :