iF DESIGN TALENT AWARD 2022 Ödül Töreni Valencia'da Gerçekleşti

mimarizm.com / 30 Haziran 2022
Almanya merkezli iF DESIGN tarafından organize edilen iF DESIGN TALENT AWARD ödül töreni Dünya Tasarım Başkenti Valencia'da gerçekleşti.

Almaya merkezli uluslararası tasarım yarışmaları ve tasarım etkinlikleri düzenleyen iF DESIGN GmbH, sosyal sorumluk projelerinden biri olan iF DESIGN TALENT AWARD’ın ödül törenini Dünya Tasarım Başkenti seçilen Valencia’da gerçekleştirdi.

Dünyanın dört bir yanından tasarım öğrencileri ve yeni mezunlar bu yıl 6.400'den fazla başvuru ile iF DESIGN TALENT AWARD yarışmasına katılım sağladı. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedef’indeki 15 madde dayanan tasarım projeleri yarıştı.

iF DESIGN TALENT AWARD 2022 Jürisi, bu yılın kazananlarının en iyi projelerini seçti. Çevrimiçi ön eleme sonrasında final seçim, dokuz uluslararası jüri üyesi ile Berlin'deki Volkswagen DRIVE stüdyosunda yapıldı. Sponsorlar arasında Samsung, Grohe, Casarte, Compal, Wonderland ve NetDragon gibi sektöründeki yenilikçi firmalar vardı.

Ödül töreni Dünya Tasarım Başkenti seçilen Valensiya'da gerçekleşti

85 proje İF DESIGN TALENT AWARD 2022 ödülünü kazanmaya layık görüldü. Avusturya, Belçika, Kanada, Çin, Almanya, Büyük Britanya, Hindistan, Japonya, Norveç, Polonya, Kore Cumhuriyeti, İsveç, Tayvan ve ABD'den ülkelerinden kazanan genç yetenekler 50.000 Euro'luk ödül parasını paylaştı. Para ödülünün yanısıra ödül kazanan projelerin tescilleri iF DESIGN GmbH tarafından başvuru sahipleri adına yapılarak fikir hakları koruma altına alındı.

Göze çarpan konseptler arasında nehirlerde plastiği yakalayan yüzen bir bariyerden, prematüre bebekler için geliştirilen cihazlara kadar uzanıyor. Girişimci ruhlara ilham olacak birçok çevreci projede bulunuyor çekirgeleri kendine çeken ve gübreye dönüştüren bir tarım ekipmanı gibi… Her kazanan Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'nin (SDG) sorunlarını çözmek için vizyoner bir fikir sunuyor. Süresiz olarak kazanan proje iF DESIGN web sitesinde iletişimi ve tanıtımı yapılıyor.

İlham verici kazanan projeleri ifdesign.com web sitesinde inceleyebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :