iF DESIGN AWARD 2022 Ödül Töreni Berlin’de Gerçekleşti

mimarizm.com / 01 Haziran 2022
Berlin Friedrichstadt-Palast'ta düzenlenen 2022 iF DESIGN AWARD ödül töreninde, 39 Türk tasarımı ödüle layık görüldü.

Tasarım sektörünün öncü isimleri yılın en önemli uluslararası tasarım etkinliğinde bir araya geldi. Her sektörden sadece birine verilen iF DESIGN AWARD 2022 GOLD ödülünü sadece 73 katılımcı almaya hak kazandı. Tören iF CEO'su Uwe Cremering ve Almanya’nın ünlü TV sunucusu Katrin Müller-Hohenstein'ın sunumu gerçekleşti. Gecede iF GOLD kazananlar sahnede onurlandırılarak ödüllerini aldılar. 16 Mayıs günü Almanya’nın başkenti Berlin'de düzenlenen ödül töreninde Türk tasarımcılar başarılarıyla dikkati çekti.

Türk tasarımları Almanya’da 39 adet iF DESIGN AWARD 2022 ödülü kazandı.

69 yıllık dünyanın en eski ve bağımsız tasarım organizasyonu olarak gösterilen 2022 iF DESIGN AWARD’a Türkiye dahil 57 ülkeden tasarımcılar ve markalar tarafından yaklaşık 11 bin başvuru yapıldı. Tüm Dünya’dan yapılan başvurular arasından sadece 1.973 başvuru iF ödülü kazandı ve İF mührü kullanmaya hak kazandı. Bunlar arasından 39 Türk tasarımı ödüle layık görüldü.

“Made in Türkiye” logolu Türk tasarım başvuruları dünyanın dört bir yanından gelen bağımsız tasarım uzmanlarından oluşan 132 jüri tarafından değerlendirildi.

Dünyanın en eski ve bağımsız tasarım organizasyonu olarak gösterilen iF DESIGN AWARD’da Arçelik, ENNE Mobilya, Karaca, VitrA, Eczacıbaşı, Redon Technology, Dasal Aerospace, Albert Genau, Feltouch Yapı Tasarım, Volkan İtfaiye Araçları, Kütahya Porselen, Hidromek, Esma Dereboy Tasarım, Maxwell Innovations, Atölye İstanbul, İnova Koltuk Sistemleri Araç Tasarım, Arman Design Studio ve Designİst İç Mimarlık iF DESIGN AWARD 2022 ödülünü Türkiye’ye getirdi.

Tom Dixon’ın VitrA iş birliğiyle geliştirdiği Liquid banyo koleksiyonu, iF Design Award 2022’de iki farklı kategoride ödül kazandı.

iF Design Award 2022’de, karoları ile "Tekstil/Duvar/Zemin’’ kategorisinde ödül alırken, banyo ürünleri ile 57 ülkeden yapılan 11 bin başvuru arasından 73’üne verilen altın ödüllerden birinin sahibi oldu.

Sürdürülebilir ürünlerin damga vurduğu tasarım yarışmasında, dünyanın değişik ülkelerinden tasarımcılar yeni tasarımlarını tanıtma ve başarılarını gösterme fırsatı buldu.

iF DESIGN AWARD 2022 ödülleri aşağıdaki tasarım disiplinlerinde verildi.

- Ürün tasarımı
- İletişim tasarımı
- Ambalaj tasarımı
- Hizmet tasarımı (Service Design)
- Mimari
- İç mimari
- Kullanıcı Deneyimi (UX)
- Kullanıcı Arayüzü (UI)
- Profesyonel konsept

İyi ve başarılı bir tasarım her zaman rakiplerinden ayrışmak için güce sahip

iF DESIGN GmbH Türkiye temsili ofisinden Sinem Kocayaş ise iF DESIGN AWARD ödül kazanmanın girişimcilere veya şirketlere, tasarım sektöründe marka değeri artırma çalışmaları yaparken şirketin kitlesini, satışlarını, bilinirliliğini ve daha birçok faktörünü geliştirmesinde uluslararası platformları ile yardımcı olduğunu belirtti.

Kocayaş, “İyi ve başarılı bir tasarım her zaman rakiplerinden ayrışmak için güce sahiptir. Önemli olan başarının görünür olmasını sağlamaktır. iF DESIGN AWARD başvurusunda bulunmak, finalist olmak ve ödül kazanmak tasarımınızın sektördeki konumunu tarafsız bir şekilde tasarım değerlenmesini sağlar, başarınızı onurlandırır” dedi.

Türkiye’den daha çok başarılı tasarımın global farkındalık yaratması için yeni dönem İF DESIGN AWARD 2023 başvurularında web sitesinde bulunan haziran ayı süresince erken dönem kayıt avantajlarından yararlanabileceklerini belirtti.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :