I-AM’den Emirates Islamic Bank’a Dinamik Şube Tasarımı

mimarizm.com / 24 Mayıs 2016
Dubai’de bulunan Emirates Islamic Bank (EIB) şubeleri, mimari ve dijital tasarım çözümleri sunan I-AM tarafından “deneyimi” ön planda tutan bir tasarım anlayışıyla yenilenmiş.

Farklı sektörlerden firmalar için marka deneyimleri yaratan I-AM, Dubai’de bulunan Emirates Islamic Bank (EIB) şubelerini yenileme projesi kapsamında baştan tasarladı. Pilot uygulama alanı olarak belirlenen Dubai Mall şubesini Bireysel Bankacılık müşterilerinin konforunu artıracak şekilde yapılandıran I-AM, Özel Bankacılık Bölümü’nü de elit müşteriler için bir cazibe merkezi olacak biçimde yeniden şekillendirdi.

Emirates1

Emirates2

Emirates3

Mükemmel müşteri deneyiminin hedeflendiği proje çerçevesinde öncelikle bankanın mevcut müşteri profilini inceleyen ve segmentleyen I-AM, iç mimari tasarım konseptinden söz konusu tasarım fikirlerinin nasıl uygulamaya konulacağına, farklı şube formatlarından ATM dizaynına kadar her detayın üzerinde titizlikle çalışarak şubeye ferah ve dinamik bir atmosfer kazandırdı. Deneyimin ön planda tutulduğu tasarımla yepyeni bir görünüme bürünen şubede; tabletler aracılığıyla interaktif aramaların yapılabildiği bir bölümün yanı sıra, hızlı müşteri sorgulama alanı, bekleme odası ve müşterilerle birebir görüşmelerin yapıldığı bir de Özel Danışma Odası oluşturuldu.

Emirates 4 

Emirates 5

Emirates 6

Projeyle ilgili görüşlerini paylaşan I-AM’in kurucu ortaklarından Emre Kuzlu, sadece tasarım ve uygulamada farklılaşmanın yeterli olmadığını, değişimin markaya “Müşteri Memnuniyeti” ve “İş Gücü” anlamında da sürdürülebilir başarılar getirmesi için deneyimsel tasarımın gerektiğini dile getirdi.

Emirates7

emirates8

Emre Kuzlu, “EIB için tasarladığımız yeni şube formatı sayesinde anahtar noktalardaki dijital video ekranlarıyla müşterilere markayı daha yakından tanıma fırsatı sunduk. Müşteri ilişkilerinde yüz yüze temas noktalarını çeşitlendirmeyi başardık. Şube içi tüm kullanım alanları %20 daha etkin ve verimli hale getirildi. Eylül 2015’te hizmet vermeye başlayan şube, geliştirdiğimiz dijital ve fiziksel çözümler sayesinde yeni müşteri kazanımı, müşteri talepleri ve memnuniyeti, bankacılık işlemleri  alanında kısa zamanda istikrarlı bir yükseliş trendi yakaladı” dedi. 
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :