İnteraktif Mağaza: “The Water Studio”

mimarizm.com / 13 Nisan 2016
Marka, mimari ve dijital tasarım çözümleri sunan I-AM, Hansgrohe markasının Londra, Clerkenwell’de açılan yeni mağazasını tasarladı. “The Water Studio” adlı mağaza, interaktif uygulamalarla banyo tasarımı sürecini kullanıcı adayları için daha keyifli hale getiriyor.

Mimarlar, iç mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, marka stratejistleri, iletişimciler ve grafik tasarımcılardan oluşan tasarım ajansı I-AM, dünyanın önde gelen batarya ve duş sistemleri üreticisi Hansgrohe’nin Londra, Clerkenwell’de açtığı yeni mağazasının tasarımını üstlendi. Marka, mimari ve dijital tasarımları I-AM tarafından oluşturulan ve “The Water Studio” olarak adlandırılan mağazanın iki kata yayılan 262 metrekarelik alanında 200’ü aşkın ürün sergileniyor. 

"The Water Studio", ziyaretçilere interaktif bir alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyor. Mağazayı gezerken dört ayrı su istasyonunda çeşitli batarya ve duş başlıklarının farklı kullanım alanlarını görebilen ziyaretçiler, aynı zamanda 4D teknolojisi kullanılarak tasarlanmış fonda akan bir dijital şelaleyle karşılaşıyor. Öte yandan mağazada hazır bulunan test ekipmanı sayesinde ürünlerin su akış oranlarına göre su sarfiyatlarını karşılaştırmak da mümkün oluyor.

 

Emre Kuzlu: “The Water Studio, banyo tasarımına giden süreci keyifli hale getirecek”

Londra’nın merkezinde, ziyaretçileri suyun büyülü dünyasına dahil ederek banyo tasarım sürecini keyifli hale getiren bir mekan yaratmayı amaçladıklarını dile getiren I-AM’in kurucu ortaklarından Emre Kuzlu, projeyle ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: “The Water Studio projesini doğanın en büyük mucizelerinden olan suyun varlığını kutlama fikri etrafında şekillendirdik. Hansgrohe ürünlerini kullanarak suyun nasıl aktığını, nasıl şekil değiştirdiğini uygulamalı olarak göstermek isteyişimizin sebebi ise ziyaretçilere 360 derece marka deneyimi yaşatmaktı. Günümüzde, derinlikli bir marka deneyimi yaşatmak için ürünü teşhir etmek yetmiyor. Aynı zamanda ürünün diğerlerinden farklılaşan tüm özelliklerini, ne kadar inovatif olduğunu ve hatta sürdürülebilirliğe nasıl katkı sağladığını da göstermek gerekiyor. Tüm bu sorulara eksiksiz cevap veren ‘The Water Studio’ ile mimarlar ve tasarımcılar kadar, banyosunu yenilemek isteyen ziyaretçiler için de ilham verici bir mağaza konsepti geliştirmeyi başardığımıza inanıyoruz”.

http://www.thewaterstudio.co.uk/ 
http://tr.i-amonline.com/
 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :