“Hijyen Kaynağı” Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 20 Mart 2020
El yıkama, insanların koronavirüsün neden olduğu hastalık olan Covid-19'a yakalanma şansını en aza indirgemeye yardımcı olabilecek temel yollardan biri. Bu kapsamda "Fountain of Hygiene" yarışması tasarımcıları el dezenfektanlarını yeniden düşünmeye çağırıyor.

Deneyim tasarımcısı Bompas&Parr, bir yardım kampanyası olarak, koronavirüs salgını sürecinde el yıkamayı teşvik etmek için el dezenfenktanlarını yeniden düşünmek amacıyla tasarım yarışması başlattı. “Hijyen Kaynağı” (Fountain of Hygiene) yarışması tasarımcıları yeni el dezenfektanı pompaları ve daha yaratıcı hijyen çözümleri önermeye davet ediyor.

Kısa listeye kalan tasarımlar Londra'daki Tasarım Müzesi'nde sergilenecek ve geliri İngiliz Kızıl Haçı’na hibe edilmek üzere açık artırma satışa sunulacak. Salgın nedeniyle fiziki sergilerinin düzenlenememesi durumunda Tasarım Müzesi'nde dijital olarak sergilenecek. Kampanya kapsamında, koronavirüs salgını ile mücadele etmek üzere sağlık hizmetlerine erişimi kısıtlı olan coğrafyalardaki insanlara ulaşmak için bir fon oluşturulması planlıyor. Fonun detayları yakında açıklanacak.

Yarışma, Londra Tasarım Müzesi ve Christie's Bompas&Parr işbirliği ve Dezeen’in medya sponsorluğunda düzenleniyor. Son başvuru tarihi 29 Mart olan yarışmayla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

 

*

Haber dezeen'den çevrilerek derlenmiştir. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :