Haydarpaşa Garı'nda Kitap Günleri Başladı

mimarizm.com / 01 Haziran 2016
Kadıköy Belediyesi’nin Haydarpaşa Gar istasyonu peronlarında düzenlediği 8. Kitap Günleri başladı.  Kitap Günleri’nde pek çok usta yazar ve etkinlik okuyucu ile buluşacak. 

İstanbullu okurların Haydarpaşa Garı’nın tarihi ve simgesel atmosferi içinde kitapla buluşacağı kitap günlerinin açılış töreni bugün yapıldı. 

Yüzün üzerinde yayınevi, 600 yazar ve çizerin imza günü ve söyleşiyle katılacağı Kitap Günleri 1-5 Haziran tarihlerinde 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

kitapgunleri1

Tarihi Gar’da Kalemler Okurla Buluşacak 

Beş gün boyunca sürecek etkinlik ve imza günlerinde Ataol Behramoğlu, Arife Kalender, Adnan Özyalçıner, Aydın Ilgaz, Enver Aysever, Mine Kırıkkanat, Onur Öymen, Buket Uzuner, Emre Kongar, Özgür Mumcu, Hüsnü Mahalli, Mustafa Sönmez,  Leman Dergisi, Bayan Yanı ve Fil Dergisi yazar ve çizerlerinin de aralarında bulunduğu pek çok yazar okurla buluşacak. 

kitapgunleri2

Şiir, Siyaset ve Müzik Söyleşileri 

Kadıköy Kitap Günleri boyunca usta yazar ve sanatçıların konuk olduğu çeşitli panel ve söyleşiler düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında 1 Haziran Çarşamba günü Özgür Şen, ''Türkiye’de Aydınlanma Ve Laiklik'' , Taner Timur “Yeni Anayasa Ve Başkanlık Tartışmaları”, Ataol Behramoğlu, “Şiir Ve Yolculuk”, Kahraman Tazeoğlu söyleşileri ve “Bursa’nın Nazımı” adlı belgesel gösterimi yapılacak.

kitapgunleri4

kitapgunleri4

Üç Noktadan Ring Seferleri 

Kadıköy Belediyesi,  Haydarpaşa Garı’na okurların kolay ulaşabilmesi için 3 noktadan ring seferleri düzenleyecek. Bostancı, Haldun Taner Sahnesi ve Uzunçayır Metrobüs İstasyonu’nda her saat başı kalkacak araçlar okurlara Haydarpaşa’ya taşıyacak.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :