Graf von Faber-Castell ‘Yılın Kalemi 2021’in İlhamı: Şövalyeler

mimarizm.com / 27 Nisan 2021
Kral Arthur, Kutsal Kase ve Taştaki Kılıç ‘Excalibur’... Savaş ve macera dolu kahramanlık hikayelerinin doruk yaptığı Orta Çağ dönemine ait bu simgeler, Graf von Faber-Castell ‘Yılın Kalemi 2021'e ilham kaynağı oldu.

2003'ten beri her sene, insanlığın ve dünya kültürünün gelişiminde etkisi olan dönemlerden ilham alarak özel bir tasarım ve çok seçkin malzemelerle, sınırlı sayıda olacak şekilde üretilen Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi, 2021 ilhamını ise Orta Çağ Avrupası’nın kahramanları olan efsanevi ‘Şövalye’lerden aldı.

Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2021: Eşsiz Şaheserler

Knights Dolma Kalem M: El yapımı, 18 karat altın uçlu Knights Dolma Kalem; rutenyum kaplı ve magnum boyutta üretildi. Tasarımından malzemesine kadar olağanüstü özellikleriyle dikkat çeken Knights dolma kalem, tekrarlanan kaynak ve katlama yoluyla elde edilen Şam Çeliği gövdeye sahip. 

Kılıcın kabzasındaki deri kayışı simgeleyen çentikli, kahverengi tutma kısmı, yazı yazarken kalemin kaymasını önlüyor. Dayanıklı titanyumdan üretilen ve PVD kaplama olan antrasit renkteki mat kapak zincir zırhın yapısını hatırlatıyor. Kapağın üstü, Orta Çağ'da bir umut sembolü olarak kabul edilen ve "umut haçı" olarak da bilinen "heraldik haç" ile süslenirken; kalemin dip kısmı ise, güneş ışını kesimli, kırmızı, çok boyutlu bir lal taşı ile süslenmiş.

M (orta), F (ince), B (geniş) ve BB (ekstra geniş) uç genişlikleriyle sunulan bu çok özel dolma kalemden sadece 375 adet üretildi. 

Knights Roller: Tasarımından malzemesine kadar göz alıcı özellikleriyle dikkat çeken ve yeniden doldurma özelliğine sahip Knights Roller magnum boyutta üretildi. Tekrarlanan kaynak ve katlama yoluyla elde edilen Şam Çeliği gövdeye sahip olan bu çok özel siyah roller’in, kılıcın kabzasındaki deri kayışı simgeleyen çentikli, kahverengi tutma kısmı, yazı yazarken kalemin kaymasını önlüyor. 

Dayanıklı titanyumdan üretilen ve PVD kaplama olan antrasit renkteki mat kapak, zincir zırhın yapısını hatırlatıyor. Kapağın üstü, Orta Çağ'da bir umut sembolü olarak kabul edilen ve "umut haçı" olarak da bilinen "heraldik haç" ile süslenirken; kalemin dip kısmı ise, güneş ışını kesimli, kırmızı, çok boyutlu bir lal taşı ile süslenmiş. Knights Roller, sadece 125 adet üretildi. 

Tüm yazım gereçleri ayrı ayrı numaralandırılmış olan Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2021, broşür ve özgünlük sertifikasını da içeren siyah, yüksek parlaklıktaki ahşap bir kutuda sunuluyor. İlave parça, altı yazım gereci için kullanım olanağı sağlıyor.

*

 

Adel Kalemcilik hakkında

Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, 1969’da İstanbul-Kartal’daki üretim tesisinin açılışıyla faaliyete geçti. Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Adel, dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile kuruluşundan bu yana sürdürdüğü iş birliğini 1995 yılında ortaklıkla pekiştirdi. Adel, bu ortaklığın gücü ile Türkiye’ye değer katan yatırımlarını ara vermeden sürdürüyor. Temmuz 2015’te Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik, 3.800’e yakın ürün çeşidi ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Atlas, Max, Panfix ve Citizen markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Perakende sektöründeki deneyimi ve geniş bayi ağıyla 2015 yılında oyuncak sektörüne giren Adel Kalemcilik, kendi yarattığı Adeland markasının yanı sıra dünyanın önde gelen lisanslı markalarının satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. Aynı zamanda şirket, 2018’de TRT ile yaptığı lisans anlaşması ile yayınlanan 11 çizgi filmin oyuncak ve kırtasiye lisans haklarını da elinde bulunduruyor. Kırtasiye sektöründe TSE’den Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan ilk şirket olan Adel Kalemcilik, “Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz.” mottosuyla hareket ediyor ve yılda ortalama 10 bin ürün güvenliği testi ve 30 bin ürün kalitesi testi gerçekleştiriyor. Adel Kalemcilik kurulduğu günden bugüne 50 yılı aşkın süredir tüm çalışmalarını, paydaşlarına ve topluma fayda sağlama amacı ile ve sürdürülebilir projelere destek vererek gerçekleştirmeye çalışıyor. Özünde barındırdığı “iyilik” değeri ile eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan Adel Kalemcilik, çok sayıda sponsorluk ve sosyal sorumluluk projesi yürütüyor. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :