Generator Hostel ile Okul Ortamında Sosyalleşin!

Tuba Tellioğlu Şeren / 02 Ocak 2017
Amsterdam Oosterpark’ın hemen yakınında yer alan eski sağlık bilimleri okulu ve zooloji müzesi binası yenilenerek Generator Hostel olarak hizmet vermeye başladı.

Daha çok konutların bulunduğu ağaçlık bir bölgede yer alan yüzyıllık tuğla yapıya, turizm merkezi şehirde 168 odalı bir hostel olarak ikinci bir şans tanınmış. 

Generator Hostel zinciri konusunda uzman olan Toronto merkezli tasarım ajansı DesignAgency, sosyal etkileşimi artıracak eğlenceli mekanlar yaratmak için tarihi estetiği Flaman kültürüyle harmanlamış. Mekana özel olarak tasarlanan sanat ve aydınlatma elemanlarının oyuncu tavrı yenilenen yapının, şu anda dünya üzerinde 12 adet zincir şubesi bulunan Generator Hostel’in bir halkası olduğunu kanıtlar nitelikte. 

DesignAgency’nin kurucularından Anwar Mekhayech, içinde bulunduğu şehrin ruhunu yansıtan bir hostel tasarlamayı amaçladıklarını belirtiyor ve ekliyor: “Daha önce Dublin, Barselona ve Hamburg’taki Generator Hostel’lerde tasarımı rahat bir stil yaratma fikri üzerine kurgulamamız gerektiğini öğrenmiştik. Fazlasıyla şık, dekore edilmiş ya da lüks görünmek istemiyorduk. Bize sadece birçok ham malzeme; siyahlar, beyazlar ve griler gerekiyordu. Her proje, içinde bulunduğu şehre ait referanslardan ilham alıyor. Yaratıcılığımızı şehrin kendisi ve binanın özellikleri şekillendiriyor”.

Kaynak, Frameweb
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :