Akıllı Otel Deneyimi 'Cloud 7' ile İstanbul'da

mimarizm.com / 26 Ocak 2016
I-AM’in marka, iç mimari ve dijital tasarımlarını üstlendiği Cloud 7 otellerinin İstanbu'daki ilk şubesi 1 Şubat’ta açılıyor.

Mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, iletişimciler ve grafik tasarımcılardan oluşan tasarım ve marka deneyimi ajansı I-AM, çokdisiplinli yapısıyla marka, mimari ve dijital tasarım çözümleri sunuyor. Dünya standardında müşteri deneyimleri yaratırken derinlemesine araştırma ve analizler yürüten I-AM’in marka ve müşteri arasında duygusal bağlar kuran sıradışı tasarımlarının gücü, kullandığı yöntemlerde yatıyor. 

Spontane yaşam sanatı; Cloud 7

Yeme-içme sektöründen bankacılık sektörüne kadar farklı projeler yaratan ekibi ile markalara yeni bir bakış açısı ve görünüm kazandıran I-AM, yaratıcı projelerine bir yenisini ekledi. 

Hızlı yaşayan, spontane seyahat eden, sosyal, eğlenceli, sürprizleri seven ve teknolojiyi iyi kullanan genç konuklara hizmet verecek olan Cloud 7’nin marka, iç mimari ve dijital tasarımları I-AM tarafından gerçekleştirildi. 

I-AM’in kurucu ortaklarından Emre Kuzlu, projeyle ilgili şunları söyledi:

“Müşteri deneyimi yaratma konusunda küresel deneyimimizle ve uzman ekibimizle sıfırdan oluşturduğumuz, mottosu ‘hayal et, keşfet, ilham ver, yaşa, tanış ve paylaş’ olan 'the art of spontaneous living' konsepti için oldukça modern ve dünya çapında ses getirecek yeniliklere sahip bir otel yarattık. İç mimari unsurlardan marka oluşturmaya, dijital öğelerden çalışanların kıyafetine, kullanılacak basılı malzemelere kadar çok ince ve bütünlüklü bir çalışma sergiledik.”

Cloud 7, Michael O Shea’nin yatırım araçlarından Kerten firmasına ait. O Shea, Cloud 7'nin 2020 yılı itibarıyla Doğu Avrupa, Kafkaslar ve Orta Doğu’da uygun maliyete, stile ve maceraya önem veren, dijital yeniliklere açık konukların bir numaralı tercihi olmasını hedeflediklerini belirtti.

Akıllı Otel

Cloud 7’nin konsept ve iç mimari tasarımında konukların birbirleri ve çevreleri ile iletişim sağlamaları için teknoloji ve iletişim imkanları ön planda tutuldu. Resepsiyon, lobi alanı gibi tanımlı mekanlar yerine farklı modlara uyum sağlayabilen alanlar tasarlandı. Resepsiyon bankosu gibi bir otelde olmazsa olmaz gibi görünen unsurlar paylaşımlı masalar olarak tasarlandı ve otele ilişkin her türlü işlem (check in, check out) misafirlerin online olarak kendi başlarına yapabilecekleri şekilde teknolojik bir altyapı ile kurgulandı. Otelin lobi/giriş katında genç, dinamik, eklektik ve eğlenceli bir tasarım dili benimsenirken, odalarda konforlu, canlı ve ilham veren bir tasarım güdüldü. Otelde şaşırtıcı, ilham veren öğelerin kullanımına özen gösterildi ve tüm bunlar teknoloji ile birleştirildi. Örneğin, duvardaki bir sanat eserini cep telefonunuzdan satın almanız bile mümkün. 

Hızlı kent yaşamına ve seyahat tarzına spontane bir mekan ile cevap veren, sunduğu teknoloji ve erişim çözümleriyle “akıllı otel” olarak değerlendirilen Cloud 7, bölgedeki hesaplı ve üst sınıf konaklama ihtiyacını karşılamak amacıyla 15 yeni otelle büyümeyi hedefliyor. Bu nedenle I-AM, konsepti küresel bir marka ve mimari tasarım üzerine kurgularken, otelin yer alacağı kentin yerel özelliklerini taşıyacak unsurlara da yer verdi.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :