Futbol Stadyumundan Sörf Parkına

mimarizm.com / 03 Kasım 2015
MJA Studio, Avusturalya'nın Subiaco kentinde yer alan futbol stadyumunun kapatılması isteği üzerine, stadyum alanını çok fonksiyonlu açık sörf parkına dönüştüren bir proje önerisi hazırladı.

MJA Studio, Subiaco kentinde futbol stadyumunun ve önemli iki yerel pazarın kapanmasının ardından kentin büyük ekonomik ve kültürel değişikliklere maruz kalacağını görüp bu durumun olumsuzluğu avantaja çevirmek adına kapanan stadyumun yerine yeşil kamusal mekanla çevrili bir sörf parkı öneriyor.

Kentin geçirdiği bu değişim döneminde alınacak kararların oldukça kritik olduğuna dikkat çeken ekip, kendi projelerinde yapay dalgalar üreten sörf havuzu, bu havuzu çevreleyen ve bir ucunda yükselen yeşil kamusal alan, zemin kotuyla kamusal alan arasında yer alacak konut birimleri, kalıcı bir pazar yeri, etkinlik mekanı öneriyor.

WaveGarden teknolojisiyle hayata geçecek olan 'Subi Surf Park', sağlıklı, sportif etkinliklerle kullanıcıların birbiriyle ilişkisini güçlendirdiği kentsel bir odak noktası olmayı amaçlıyor.

Projeye dair detayları aşağıda görebilirsiniz.

MJA Studio'nun diğer çalışmalarına ulaşmak için tıklayınız


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :