Frank Gehry'ye Harvard Sanat Madalyası

Tuba Tellioğlu Şeren / 08 Şubat 2016
2016 Harvard Sanat Madalyası'nı (Harvard Arts Medal) kazanan ilk mimar Frank Gehry oldu.

Frank Gehry Nisan ayında Harvard Üniversitesi'ni ziyaret ederek 2016 Harvard Sanat Madalyası'nı (Harvard Arts Medal) kabul edecek. Adından da anlaşılabileceği üzere bu başarı ödülü; sanat ve eğitim alanlarında başarılı işlere imza atmış, halkın genel çıkarını gözeten  projelere destek vermiş Harvard ya da Radcliffe Üniversitesi mezunu kişilere veriliyor. Genellikle farklı disiplinlerden gelen sanatçılara verilen ödülü alanlar arasında aktör Matt Damon ve Tommy Lee Jones, çelist Yo-Yo Ma, oyun yazarı Christopher Durang, şair John Ashbery ve yazar Margaret Atwood gibi isimler yer alıyor. Frank Gehry ise mimarlık alanında bu ödüle layık görülen ilk isim.

Harvard Üniversitesi Rektörü Drew Gilpin Faust ödülü, 28 Nisan 2016 tarihinde Farkas Hall’da gerçekleştirilecek bir törenle Frank Gehry’ye takdim edecek. Törenin düzenleneceği gün Gehry, aktör John Lithgow moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan bir panele de katılacak.

Törenle birlikte aynı zamanda Harvard Üniversitesi’nin düzenlediği 2016 Arts First festivalinin resmi açılışı da yapılacak. 28 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında, iç ve dış olmak üzere birçok farklı mekanda halka açık olarak düzenlenecek festival,  200 yaratıcı sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Bu haber bustler.net 'ten derlenmiştir


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :