ERA Mimarlık Seyahat Bursu'nun İlk Kazananları Belli Oldu

mimarizm.com / 25 Ekim 2016
ERA'nın 2016 yılında ilk kez vermeye başladığı seyahat bursunu Yeşim Çınar ve Furkan Gültekin kazandı

2016 yazında ofis ve şantiye stajlarını yapan öğrencilerden çalışmaları başarılı bulunan Yeşim Çınar ve Furkan Gültekin, ERA'nın Pekin ve Paris'teki ofislerinde birer hafta ziyaretçi olacaklar. Bu ziyaretler sonrasında ise yurtdışındaki ofis deneyimlerini ERA'daki meslektaşları ile paylaşacaklar.

Yeşim Çınar, 1993 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2016 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca resim ve fotoğrafçılığa ilgisinden ötürü çeşitli atölyelerde, tasarım ve üretim çalışmalarında bulundu. Çınar, Era Mimarlık’ın seyahat bursu sayesinde Çin’de güzel anları yakalama ve kaydetme fırsatı bulacağını dile getiriyor.

1994 yılında İzmir’de dünyaya gelen Furkan Gültekin, ilköğretim ve lise eğitimini doğduğu ilde tamamladıktan sonra İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü mimarlık bölümünü kazandı. Burada geçirdiği başarılı bir senenin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’ne geçiş yaptı. Halen mimarlık eğitimine devam ettiği okulda son sınıf öğrencisi ve şu an Erasmus programı dâhilinde Bialystok University of Technology’de öğrenim görüyor. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :