"ERA Mimarlık'ın 40 Yılı" Ankara'da

mimarizm.com / 15 Nisan 2013
"ERA Mimarlık'ın 40 Yılı" Sergisi Ankara'da

Kuruluşunun 40. yılını kutlayan ERA Mimarlık'ın, ilk gösterimi MSGSÜ Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu'nda gerçekleşen "Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık'ın 40 Yılı" adlı sergisi, Mayıs ayında Ankara Cermodern'e konuk oluyor.

Mimarlık, mühendislik ve tasarım dünyasının yakın geçmişine ışık tutan deneyimlerin paylaşıldığı sergi, ofisin bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler üzerinden Türkiye mimarlık ortamının değişimini gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz 40 yıl içinde mimarlık üretim tekniklerinde büyük bir dönüşüm geçiren Türkiye'de mimari tasarım sürecindeki çizim ve ifade tekniklerinden iş yapma biçimlerine, yapı malzemelerinden inşaat tekniklerine dek birçok alanda yaşanan değişimler, "Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık'ın 40 Yılı" sergisiyle mimarlık dünyasının yanı sıra genel izleyicinin de ilgisini çekecek şekilde sunuluyor.

Sergi, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde ERA tarafından gerçekleştirilen projeler ışığında kentlerin de nasıl bir dönüşüm geçirdiğini aktarıyor. Shenyang Starmall Plaza, inşaat aşamasında olan Ayazağa Kültür Merkezi, Garanti Bankası Teknoloji Kampüsü gibi projelerin yer aldığı sergide, ERA'nın üzerinde çalıştığı yapılar, ofisin işbirliği yaptığı çeşitli aktörlerin görüşlerine de yer verilerek aktarılıyor.
 
Sürekli yenilik arayışıyla kendisini hep daha ileri bir noktaya taşımayı amaçlayan ERA, "Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık'ın 40 Yılı" sergisi ile, mimarlığın yalnızca mimarın kendi erki dahilinde gerçekleştirdiği bir meslek olmanın ötesinde, toplumsal boyutuyla yaşamın kendisine dair bir gerçeklik olduğunu iletiyor.

Sergi, 07 Mayıs 2013- 26 Mayıs 2013 tarihlerinde, Pazartesi hariç her gün saat 10:00 - 18:00 arasında Cermodern'de izlenebilir.

 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :