ERA Mimarlık 2017 Yaz Staj Programı Bursunu Kazananlar Belirlendi

mimarizm.com / 09 Ekim 2017
ERA Mimarlık'ta yaz stajı yapan öğrenciler arasında gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda, Mustafa Özdemir Paris'e, Seray Nergiz ise Pekin'e bir haftalık seyahat bursu kazandı.

ERA Mimarlık’ın yaz aylarında ofis ve şantiye stajı yapmak isteyen öğrenciler için başlattığı staj programı ikinci senesini doldurdu. ERA'nın İstanbul ofisinde veya İstanbul içindeki şantiyelerinde staj yapan öğrenciler arasında yapılan değerlendirme sonucunda en başarılı bulunan iki stajyerden biri ERA’nın Pekin’deki, diğeri de Paris’teki ofislerinde bir hafta boyunca konuk ediliyor.

Geçen senenin başarılı öğrencilerinden Furkan Gültekin Paris’te bir hafta geçirerek izlenimlerini paylaşmıştı. Halen ERA Mimarlık’ta çalışmakta olan Yeşim Çınar ise 2017 Kasım'ında Pekin’e gidecek. 

2018'de yurtdışına gidecek öğrenciler belli oldu 

2017 yazında Mustafa Özdemir (Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü), Nimet Değertaş (MEF Üniversitesi), Gülbin Lekesiz (İTÜ), Seray Nergiz (Bilgi Üniversitesi), Mehtap Polat (Viyana Teknik Üniversitesi, yüksek lisans), Nurdan Akman (İTÜ) ve Hande Kocabaş (İzmir Ekonomi Üniversitesi) bir ay süreyle ERA Mimarlık ofisinde ve tamamlanma aşamasındaki Garanti Teknoloji Üssü şantiyesinde yaz stajlarını tamamladılar. 

ERA Mimarlık bursu ile 2018'de Paris'e ve Pekin’e gidecek öğrenciler, staj süresi sonunda belirlendi. Değerlendirme sonucunda Mustafa Özdemir’in Paris'e, Seray Nergiz’in ise Çin'e bir haftalık ziyaret gerçekleştirmesi planlandı. 


Mustafa Özdemir

Mustafa Özdemir

1993 yılında Konya'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini doğduğu ilde tamamladıktan sonra Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü mimarlık bölümünü kazandı. Eğitimi sırasında mimarlık, grafik, infografik ve fotoğraf ile ilgili çeşitli ulusal ve uluslararası atölyelerde katılımcı ve ekip üyesi olarak bulundu. Ulusal öğrenci yarışmalarına katılarak ödüller aldı. 

Seray Nergiz 

Seray Nergiz

1996 yılında Karabük’te dünyaya geldi. 2002'de İstanbul’a taşınan Nergiz, ilköğretim eğitimini Beyfen Koleji’nde tamamladıktan sonra, lise eğitimine Süleyman Nazif Anadolu Lisesi’nde devam etti. 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi mimarlık bölümünü kazanan Nergiz, halen aynı okulda son sınıf öğrencisi.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :