Elma Yayınevi Korona Günlerinin Kitabını Yazmaya Çağırıyor

mimarizm.com / 08 Nisan 2020
Elma Yayınevi, koronavirüs salgını nedeniyle karantinada olanların neler yaşadıklarını yazmalarını isteyerek, bu günlükleri Salgın Günleri isimli kitapta bir araya getiriyor.

Salgın Günleri adlı kitabın tüm dünyaya ve insanlığa bir kılavuz olmasını dileyen Elma Yayınevi, kitap kampanyası:

“Yörüngelerimizin değiştiği, yaşam döngümüzün yolundan çıktığı ve eski, bildik, sıradan günlerimize dönebilmek için umutla beklediğimiz bu günlerde neler yaşıyorsunuz? Duygularınız, korkularınız, yorumlarınız ya da sadece tüm insanlığı etkisi altına alan bu dönemde gözlemledikleriniz neler? Yazın, biriktirin ve gönderin bize. Ailenizi, arkadaşlarınızı, çevrenizi onlar için hissettiklerinizi bu kez biz okuyalım. Sonra sizin satırlarınızla yayımlayalım onları. Elbirliğiyle yazacağımız bu “Salgın Günleri” kitabı, bize de tüm dünyaya da bir kılavuz olsun. Çünkü biliyoruz ki tarih kitaplardan öğrenilir, içinde trajedi de olsa umut da olsa “günleri belgelemek” yaşadıklarımızın ve şahit olduklarımızın, habersiz gelen ölümlerin ve hastalıkların bir gün bir yerlerde birileri için umut olacağı inancını taşır. Televizyonlarda, gazetelerde her gün gördüğümüz o “rakamların” aslında birer hayat olduğunu bize hep hatırlatır.”

Karantina günlerinde yaşadıklarını anlatmak isteyenler yazdıkları metinleri salgingunleri@elmayayinevi.com adresine 15 Nisan'a kadar gönderebilirler. Gönderilecek metinlerin Times New Roman yazı karakteriyle 12 punto olarak yazılması ve 5 A4 sayfayı geçmemesi gerekmektedir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :