Elif Arslan Interiors’a European Property Awards’dan Ödül

mimarizm.com / 16 Kasım 2022
Elif Arslan Interiors iç mimari projesini ve uygulamasını hayata geçirdiği AYO Residence projesi ile “European Property Awards 2022-2023” kapsamında “Five Star Best Residential Interior Private Residence” ödülüne layık görüldü.

Elif Arslan Interiors tarafından iç mimari projesi ve uygulaması hayata geçirilen AYO ResidenceEuropean Property Awards 2022-2023” kapsamında “Five Star Best Residential Interior Private Residence” ödülüne layık görüldü. Proje aynı zamanda, Arabistan, Avrupa, Afrika, Kanada, Orta ve Güney Amerika, Karayipler, ABD, Birleşik Krallık ve Asya Pasifik bölge kazananlarının uluslararası alanda değerlendirileceği “International Property Awards 2022-2023” adayı olmaya hak kazandı.

29 yıldan bu yana devam eden, mimari, iç mimari ve gayrimenkul alanlarında Avrupa’nın pek çok farklı ülkesinden projenin yarıştığı, European Property Awards 2022 -2022 ödülleri, Londra’da gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Firma kurucusu Elif Arslan Ergün ödülünü Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri yöneticilerinin takdimi ile aldı.

Tasarıma ve mimarlığa olan tutkusu çocuk yaşlarda başlayan Elif Arslan Ergün, Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Milano’ya giderek Scuola Politecnica di Design’da master derecesini tamamlamıştır. Elif Arslan Interiors’ta ekibiyle birlikte konut ve mağaza alanlarında tasarım, uygulama ve proje danışmanlığı hizmetleri vererek çalışmalarına devam etmektedir.

Yaklaşık 250 m2 iç kullanım alanına sahip AYO Residence, dinamik bir kurgu içerisinde, ışık ve renk uyumunun ön planda tutulduğu bir tasarım anlayışıyla hayata geçirilmiş.  Evi çevreleyen bahçeyi iç mekândan hissedebilme arzusu ile çıkılan tasarım yolculuğunda, evin ana merkezini merdiven oluşturmuş. Burada kullanılan mermerin tonu, mutfak dolaplarının tasarımına etki etmiş. Projenin dikkatleri çeken bölümlerinden mutfağın renk seçimlerinde ise gün ışığının içeriye ne kadar etki ettiğine ve mekânda yarattığı hisse odaklanılmış.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :