Doğadan İlham Alan Tasarım; Pruva 34

mimarizm.com / 25 Temmuz 2016
Gönye Tasarım imzası taşıyan örnek dairede, özel tasarım desenli ahşap parke ve kaliteli mermer seçimleri gibi doğaya gönderme yapan unsurlar ön plana çıkıyor.

Bakırköy sahil yolu üzerinde yer alan Pruva 34 projesinin örnek dairesi, Türkiye’nin çeşitli rezidans, toplu konut ve ofis projelerinin iç mimari tasarımlarına imza atan Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal ortaklığındaki Gönye Tasarım tarafından tasarlanmış. Büyük metrekareli daireler ve dublekslerin yer aldığı denize karşı konumlandırılmış Pruva 34 projesi kapsamındaki örnek daire tasarımının tüm detaylarında müşteri profili ile uyumlu ürünler tercih edilmiş. 

Dairenin tasarımında mobilya seçimleri ve dekorasyon detayları, sabit mobilya tasarımları kadar özenle üzerinde durulan noktalar olmuş. Proje için özel olarak tasarlanmış mobilya, halı, yatak tekstili, ev tekstili ve yağlıboya tablolar, mekana hem farklılık hem de yaşanmışlık kazandırmış. Mobilya ve dekoratif detaylar kadar iç mimari tasarımı farklılaştıran ve beklenen konforu kullanıcıyla buluşturan teknolojik donanımlardan fotovoltaik cam ise istenildiğinde mekanlar arası şeffaflığı sağlamak üzere antre ve salon arasında kullanılmış.

Gönye Tasarım ortakları; iç mimar Gönül Ardal ve mimar Yelin Evcen

Gönye Tasarım’ın projelerinde sıkça kullandığı doğaya gönderme yapan esintiler, örnek dairede de pek çok detayda göze çarpıyor. Özel tasarım desenli ahşap parkeler ve kaliteli mermer seçimleriyle doğallığı iç mekan tasarımıyla buluşturan Gönye Tasarım, kullandığı renklerle de bu etkiyi sürdürmüş. Tüm dairenin belirli bir tema ve renk düzeninde kurgulandığı projede bronz detaylar, bej, kahverengi, mavi, yeşil, sarı ve turuncu tonlarıyla doğal, sofistike ve dinamik bir enerji yaratılmış.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :