Discovered ile Genç Tasarımcılar Buluşuyor

mimarizm.com / 22 Eylül 2021
20 genç tasarımcının ahşaptan mobilya, obje ve heykel işlerinden oluşan Discovered sergisi, Londra Tasarım Festivali kapsamında, Tasarım Müzesi'nde izleyiciyle buluşuyor.

Kumsuka by Siyanda Mazibuko_TMT red oak, Discovered at the Design Museum_credit Thom Atkinson

Amerikan Sertağaç İhracat Konseyi (AHEC) ve Wallpaper* dergisi arasındaki bir işbirliği olan Discovered, pandemi deneyimine dair bir dizi kişisel düşünce sunarken, gelişmekte olan tasarımcıların çalışmalarını sergilemeleri için bir fırsat yaratıyor.

Discovered at the Design Museum_credit Thom Atkinson

Migo 01 by Pascal Hien_red oak_credit Jason Yates

Wallpaper'ın yıllık Lisans Dizinleri ve AHEC'in ağı aracılığıyla seçilen tasarımcılar, tasarım danışmanları ve AHEC'in küresel üretim ortaklarıyla birlikte çalışarak, seçtikleri dört sürdürülebilir sert ağaçtan (kırmızı meşe, kiraz ile sert ve yumuşak akçaağaç) yeni birer nesne geliştirdiler. Proje, Wallpaper* baş editörü Sarah Douglas ve AHEC'in Avrupa Direktörü David Venables'ın yanı sıra küresel bir tasarımcı grubu tarafından desteklendi.

Presences by Isabelle Baudraz_American cherry_credit Jason Yates

Discovered at the Design Museum_credit Thom Atkinson

Katılımcılar; dokunma, yansıma ve güç temalarına yanıt vererek yalıtılmış yaşama ve çalışma deneyimleri hakkında özgürce düşünmeye ve deneyimlerini, işlevsel ve duygusal bağlantılarımızı günlük nesnelere temsil etmeye davet edildi. Tasarımcılar, kimlik ve kültürel miras, aile ve sosyal ritüel, pandemi kaynaklı uyum ihtiyacı ve doğal dokunma rahatlığı gibi fikirleri dikkate aldı.

Corners Lamp by Kamonwan Mungnatee_Soft maple & cherry_credit Winston Chuang

Süreç; dolap, masa ve sandalye gibi fonksiyonel mobilyalardan daha soyut, heykelsi eserlere kadar çok çeşitli nesnelerle sonuçlandı. Bir bütün olarak ele alındığında Discovered birey, endüstri ve dünya için olağanüstü bir zamanda, izolasyon deneyiminin her tasarımcının kişisel ve yaratıcı yolculuklarına nasıl ilham verdiğini temsil ediyor.

Riverside by Juan Franco & Juan Sierra_Cherry_credit Jason Yates

Tasarımcılar

Sizar Alexis, Isabelle Baudraz, Nong Chotipatoomwan, Mac Collins, Mew Mungnatee, Siyanda Mazibuko, Josh Krute, Pascal Hien, Trang Nguyen, Alessandra Fumagalli Romario, Taiho Shin, Mimi Shodeinde, Juan Carlos Franco and Juan Santiago Sierra, Ivana Taylor, Martin Thübeck, Yunhan Wang, Tan Wei Xiang, Duncan Young, Vivienne Wong

Sergi 10 Ekim’e kadar Tasarım Müzesi’nin atriyumunda izleyici ile buluşuyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :