Development of Policy Foundation Kent Bostanı ve Köy Okulu Projesi

mimarizm.com / 30 Temmuz 2020
Development of Policy Foundation yürütücülüğünde Gençlik Kentsel Hareket Laboratuvarı projesi kapsamında, Sait Taşçıoğlu İlkokulu’nun bahçe düzenlemesi yapıldı ve Adana’da bir kent bostanı kuruldu.

Adana Çukurova Kent Bostanı

Türkiye ve AB arasında Sivil Toplum Diyaloğu Projesi kapsamında, Polonya merkezli Development of Policy Foundation yürütücülüğünde, TOÇEV ve Uçan Balon Çocuk ve Gençlik Derneği'nin ortaklığında gerçekleştirilen ‘Gençlik Kentsel Hareket Laboratuvarı: Dezavantajlı Gençlerin Kamusal Alan Karar Verme Programlarına Katılımı Aracılığıyla Sivil Toplum Diyaloğuna Dahil Edilmesi’ Projesi geçtiğimiz Kasım ayında İstanbul Polonezköy, Zerzevatçılar Sait Taşçıoğlu İlkokulu’nda ve Aralık ayında Adana Çukurova’da Uçan Balon Çocuk ve Gençlik Derneği’nin spor tesislerinde gerçekleşti. Proje kapsamında yerli halkın katılımıyla kolektif bir çalışmayla Sait Taşçıoğlu İlkokulu’nun bahçe düzenlemesi yapıldı ve Adana’da bir kent bostanı kuruldu.

Adana Çukurova Kent Bostanı

Polonyalı mimar ekibin yürütücülüğünde,  Türk ve yabancı öğrencilerin ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışmalarla Polonezköy Sait Taşçıoğlu İlkokulu'nun bahçe düzenleme ve iyileştirmeleri yapılırken çocuklar için oturma alanı, oyun modülü ve hobi bahçesi tasarlandı.

Polonezköy Sait Taşçıoğlu İlkokulu

Adana Çukurova’da gerçekleştirilen projede ise atıl durumda bulunan bir alanda, engelli vatandaşların da rahatça kullanabileceği yükseltilmiş platformlarla bir kent bostanı kuruldu. Çalışmalara mimar ekibin yanı sıra çevre halktan da çok sayıda katılımcı dahil oldu.

Polonezköy Sait Taşçıoğlu İlkokulu


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :