Chris Bosse: “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi”

mimarizm.com / 21 Nisan 2016
“Asya’nın yükselen yıldız tasarımcısı” olarak tanımlanan, “Az Şey ile Daha Fazla” mottosunun yaratıcısı ünlü Mimar Chris Bosse, YEM Fuarcılık’ın konuğu olarak ilk kez 39.Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da yapı profesyonelleri ile buluşuyor.

Dünyanın beş büyük yapı fuarından biri olan, Türk yapı sektörünün ve bölgeninse 39 yıldır en büyük fuarı olarak gösterilen Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, RIBA Ödüllü, dünyaca ünlü mimar Chris Bosse’yi ağırlıyor. YEM Fuarcılık’ın konuğu olarak yapı profesyonelleriyle fuar kapsamında buluşacak olan Bosse, “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi” başlıklı bir konferans verecek. 
10 - 14 Mayıs 2016 tarihlerinde bölge yapı ve mimarlık sektörünü bir araya getiren 39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında ve Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla gerçekleştirilecek konferans, fuar alanında, Tüyap İnterexpo Salonu’nda, 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü düzenlenecek.
LAVA firmasının kurucusu ve Sydney Teknoloji Üniversitesi’nde Yardımcı Profesörlük görevini sürdüren Chris Bosse (Sydney, Avustralya) dünya çapında ses getiren projesi Pekin Watercube projesinin baş tasarımcısı olarak biliniyor. RIBA Ödülü 2008 (En yeni mimar) ve Perspective Dergisi tarafından 40 yaş altı 40 mimar listesinde Asya’nın yükselen yıldız tasarımcısı (2012) gibi önemli uluslararası ödülleri bulunan Bosse, çalışmalarında “Az Şey ile Daha Fazla” (More with less) mottosundan hareketle dijital tasarım, doğa ilkeleri ve en güncel dijital üretim tekniklerini bir araya getiriyor. Bosse; “Az Şey ile Daha Fazla” konseptini; daha az malzeme/enerji/zaman/maliyet ile daha fazla mimari üretim olarak açıklıyor.
Ödüllü projeleri ile uluslararası alanda saygınlık kazanan Bosse, dijital ve deneysel form bulma ile geleneksel yapı ve mimarinin sınırlarını zorlayan yeni nesil bir mimar olarak tanınıyor. Ünlü mimar, Avustralya, Almanya, Çin ve Vietnam’da bulunan LAVA ile en son teknoloji, araştırma metotları ve uygulama yöntemlerini kullanarak yeni nesil, sürdürülebilir ve inovatif yapılar inşa eden uluslararası bilinirliği yüksek bir mimar olarak oldukça ilgi görüyor.

chris bosse

chris bosse masdar projesiMasdar projesi

Bilgi ve iş platformu olan fuar “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü” ve “İş Geliştirme Platformu” Etkinlikleriyle sektöre katkı sağlayacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul’un etkinlik takvimine bu yıl birçok yenilik ekleyen YEM Fuarcılık, fuar kapsamında her yıl düzenlenen “İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri”ne ek olarak bu yıl “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri”yle sektöre bilgi akışı sağlayacak. Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri” kapsamında düzenlenecek olan Chris Bosse konferansının yanı sıra 13 Mayıs Cuma günü “Mimarlıkta Kariyer” etkinliği gerçekleştirilecek. Fuarın bu yıl geliştirilen yenilikleri arasında yer alan etkinlik, Mimarlık Fakültesi’nden mezun olup, yapı sektörünün farklı alanlarında uzmanlaşmış, üst düzey yönetici altı ismi konuşmacı olarak ağırlayacak. Etkinlik mimarlık öğrencilerinin mezun olduktan sonra değerlendirebilecekleri kariyer olanaklarına ışık tutacak.
Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında beş yıldır başarıyla sürdürülen “Konuk Ülke Projesi”nde bu yıl ilk kez bir ülke yerine Afrika’dan Kenya, Nijerya ve Mozambik “Konuk Bölge Afrika Projesi” başlığı altında ağırlanıyor. Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan “Afrika – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri Toplantısı”nda söz konusu ülkelerden gelen üst düzey yetkililer Türk yapı sektörü profesyonellerine bölgedeki yeni iş ve işbirliği fırsatları hakkında bilgi aktaracak ve iş görüşmeleri gerçekleştirecek. 
Platformun yenilikleri arasında, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan “Hedef Pazar Projesi” de yer alıyor. Bu yıl odağına İran’ı alan proje Kalekim destekleriyle gerçekleştirilecek. Proje kapsamında düzenlenecek “İran – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri Toplantısı”nda, Türk yapı sektörünün gözde pazarlarından biri olan İran, Türk yapı sektörü için barındırdığı yeni iş ve işbirliği fırsatları çerçevesinde değerlendirilecek. 

Ücretsiz fuar giriş kartı, etkinliklerle ilgili bilgi ve kayıt için www.yapifuari.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :