Bisiklet Üstü Çiftlik

Tuba Tellioğlu Şeren / 26 Temmuz 2017
72 saatlik bir hackathon sonunda People’s Industrial Design Office, tekerlekler üzerinde hareket edebilen ve güneş enerjisiyle çalışan ‘Bike Share Farm’ adlı hidroponik bir bitki yetiştirme sistemi yarattı.

Bike Share Farm güneş enerjisiyle çalışan tekerlekli bir bitki yetiştirme sistemi. İki bisikletin üzerine yerleştirilen hidroponik çiftlik, kentsel tarım deneyimini daha fazla kişiye ulaştırmak için bir yerden bir yere kolaylıkla götürülebiliyor. Bike Share Farm’ın strüktürü bisikletlerin değiştirilebilmesine olanak tanıyor. Her yeni durakta farklı bir bisiklet sürücüsü, var olan bisikletlerden birini demonte edip kendi bisikletini strüktüre entegre edebiliyor.  

People’s Industrial Design Office, Bike Share Farm’ı Seoul’deki Nabi Sanat Merkezi tarafından organize edilen 72 saatlik bir hackathon süresince tasarlamış ve inşa etmiş. Projede, kentsel ve ekolojik sorunlara yeni ve yaratıcı fikirler üretmek amacıyla profesyoneller bir hackathon aracılığıyla bir araya toplanmış.  

Dikey kentleşmenin yoğun ve yeşil alanların minimum olduğu Seoul için Bike Share Farm gibi hareket kabiliyeti olan bir çiftlik fikri kentsel tarımın yaygınlaşmasında önemli rol oynayabilir.  

Fotoğraflar, People’s Industrial Design Office izniyle, Bike Share Farm, Seoul

Kaynak, Domus


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :