Beykent Üniversitesi Mimarlık Kulübü Etkinliklerine Devam Ediyor

mimarizm.com / 11 Haziran 2020
Beykent Üniversitesi Mimarlık Kulübü, Kasso Mühendislik ve Mimarizm sponsorluğunda sosyal fayda sağlayacak bir arşiv oluşturdukları etkinliklerine bu hafta da devam ediyor.

Beykent Üniversitesi Mimarlık Kulübü etkinlik metni:

9 Haziran Salı günü Yeşil Bina Uzmanı ve ERKE kurucu ortağı Cemil Yaman ile “İnsan İlişkisi ve Çevreye Duyarlı Binalar” konusunu ele aldığımız IEEE, İç Mimarlık Kulübü, İnşaat Mühendisliği Kulübü, Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevrecilik Kulüpleriyle #HepBirlikte keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Youtube kanalımız üzerinden canlı olarak gerçekleşecek sohbetimizde yeşil binaların diğer binalardan farkını, bu binalarda incelenmesi gereken ana konuların hangileri olduğunu, LEED Interior Design and Construction (LEED ID+C) sertifikası ve nasıl alınabileceğini, Bu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş yeşil bina derecelendirme sistemini ele aldık.

Günlük yaşantılarımıza neredeyse döndüğümüz bu dönemde çalışmalarımıza çizim atölyemizle bir ara veriyoruz. “Birlikte Çizmek” adlı etkinliğimizde Zafer Şengül’le birlikte serbest el çizimi eskizleri yapıyoruz. Üç hafta sürecek olan etkinliğimizin üçüncüsünü 14 Haziran Pazar günü gerçekleştireceğiz. Youtube kanalımız üzerinden canlı olarak gerçekleştirdiğimiz Studio eğitimimize ilk hafta tek kaçışlı perspektif ile başlamıştık. İkinci hafta ise çift kaçışlı perspektif ile devam ettik. Üçüncü haftamızda ise üç kaçışlı perspektif, gölgelendirmeler, insan figürleri ve detayları ele alacağız.

YouTube kanalımız üzerinden etkinlerimizi takip edebilir, sosyal medya ve mail adresimizden bizlere ulaşabilir, sorularınızı ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Geri bildirimlerinizin bizler için çok kıymetli olduğu tekrar ifade etmek isteriz.

Sosyal Medya Hesapları

https://www.instagram.com/beumik/
https://twitter.com/beumik
https://www.linkedin.com/in/beumik/
https://www.youtube.com/channel/UCloBQTcaJtt1hOZq-dr7xBQ

İletişimmikbeykent@gmail.com


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :