Berk Arıl’a A’ Design Award’dan İki Ödül Birden

mimarizm.com / 25 Nisan 2017
A’ Design Award tasarım yarışmasında Türkiye’yi temsil eden Berk Arıl, Yapı Malzemeleri kategorisinde “Silver”, Banyo Mobilyaları ve Sağlık Gereçleri kategorisinde ise “Bronze” olmak üzere çok önemli iki ödülün sahibi oldu.

Dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olan A’ Design Award sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. İtalya’ da Como Kültür Departmanı tarafından düzenlenen A’ Design Award tasarım yarışmasına, 97 ayrı tasarım disiplininde, 98 ülkeden 18.000 proje katıldı. Dünya çapında tasarımın geleceğine yön veren bu yarışmada Türkiye’yi temsil eden tasarımcı Berk Arıl, Yapı Malzemeleri kategorisinde “Silver”, Banyo Mobilyaları ve Sağlık Gereçleri kategorisinde ise “Bronze” olmak üzere çok önemli iki ödülün sahibi oldu. 

Çalışmalarında pırlanta ve ışığın kırınımından esinlenen Arıl, 9 Haziran’da İtalya’da gerçekleşecek ödül töreninde ülkemizi temsil edecek. Geçtiğimiz yıllarda ulusal ölçekteki ödülleriyle adını duyuran Arıl: “Bu ödülün en gururlandıran yanı sahnede ismimden önce ülkemin adının iki defa telaffuz edilecek olması. Dünyada ‘Türkiye ve endüstriyel tasarım’ terimlerinin daha çok yan yana gelmesi için her gün daha çok çalışıyorum” dedi.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :