Archdaily Kurucu Genel Yayın Yönetmeni David Basulto’nun Alper Derinboğaz ile Röportajı Yayınlandı

mimarizm.com / 03 Ağustos 2022
Bu yıl gerçekleşen Milano Tasarım Haftası'nda Salon’un kurucusu Alper Derinboğaz'ın Archdaily Genel Yayın Yönetmeni David Basulto ile yaptığı röportaj yayınlandı.

6 - 12 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşen Milano Tasarım Haftası en yenilikçi tasarım fikirlerini tartışan pek çok sergi, söyleşi ve etkinliğe ev sahipliği yaptı. Yine bu etkinlikte dünyanın dört bir yanından mimarlar, günümüzün çevresel ve toplumsal problemlerine nasıl yanıtlar üretilebileceği üzerine fikirlerini paylaşmak üzere İtalya’daydı.

Bir hafta boyunca devam eden Milano Tasarım Haftası’nda İstanbul ve Berlin merkezli mimarlık ofisi Salon Alper Derinboğaz, ArchDaily ile bir araya geldi. Salon’un kurucusu Alper Derinboğaz Archdaily Genel Yayın Yönetmeni David Basulto ile Salon’un mimari üretimi ve ekolojik yaklaşımı, yeni nesil mimarların karşılaştığı zorluklar, bilgiye erişimdeki değişimler ve ofisin son dönemdeki meta evren deneyleri üzerine konuştu.

Ofisin son on yıldaki çalışmalarını bir araya getiren ve dünya ile empatiye dayalı bir mimarlık fikrini ortaya koyan Geospaces kitabından bahsedilen röportajda, inşa süreci devam eden İstanbul Kent Müzesi projesinden de söz edildi. Röportajdan bir kesit video, Youtube’de ve Archdaily web sitesinde yayınlandı.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :