Alper Derinboğaz'ın Geospaces Kitabı UCLA’de Tanıtıldı

mimarizm.com / 24 Kasım 2022
Salon'un kurucusu Alper Derinboğaz UCLA Architecture and Urban Design Lecture serisi kapsamında son on yıldaki çalışmalarını içeren kitabı "Geospaces"i tanıttı.

Uluslararası ödüllü mimarlık pratiği Salon'un kurucusu Alper Derinboğaz geçtiğimiz hafta Los Angeles'ta UCLA Architecture and Urban Design Lecture serisi kapsamında bir sunuş gerçekleştirildi. 14 Kasım 2022 tarihinde UCLA'nın IDEAS Kampüsü'nde gerçekleştirilen sunuşta, Derinboğaz'ın son on yıldaki çalışmalarını içeren kitabı "Geospaces"in ana teması olan “Yapıyı yapay bir nesneden çok doğanın bir tekrarı olarak görürsek ne olur?” sorusuna odaklanıldı.

Aralık ayında çıkacak olan Geospaces kitabının katkıcı yazarı da olan Amerikalı filozof Graham Harman’ın da katılım sağladığı etkinlikte Salon'un kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği ‘Dünyayla Empati’ fikrine dayalı bir mimari yaklaşımı çerçeveleyen projeler üzerinden, doğal formların ortaya çıkışına, insan yerleşiminin tarihine ve dijital üretim teknolojilerinin geleceğine bakarak, insanlar ve çevremiz arasındaki ilişkiyi yeniden düşünmenin ve şekillendirmenin temel yolları üzerine konuşuldu. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :