Adını Fikret Mualla'dan Alan Masa; Moualla

mimarizm.com / 17 Ocak 2018
Neptün Öziş, babası Sadi Öziş’in yakın arkadaşı Fikret Mualla ile Paris’te geçirdikleri yılların anısına ithafen, tasarladığı yeni masaya Moualla ismini verdi. Moualla, Alman Walter Knoll firmasının 2018 koleksiyonunda yer alıyor.

Sadi Öziş’in bir eserinden esinlenerek, Neptün Öziş’in tasarımını yaptığı Moualla masa, Walter Knoll ile ortak çalışma sonunda geliştirilerek 3 farklı ebat ve 5 farklı malzeme alternatifi ile IMM 2018 Köln mobilya fuarında dünyaya tanıtılıyor.

Moualla'nın hikâyesi

Neptün Öziş, Türk sanatının değerine dikkat çekmek adına, babası Sadi Öziş’in yakın arkadaşı Fikret Mualla ile Paris’te geçirdikleri yılların anısına, bu zamansız tasarımına, ünlü ressam Fikret Mualla’ya ithafen Moualla ismini uygun görmüş.

Fikret Mualla ve Sadi ÖzişFikret Mualla ve Sadi Öziş, Paris, 1950 sonları.

Öziş, minimalist tasarımında zarif bir detay ile masa tablasını ayaklardan kopararak, alışılagelmişin dışında, çok ince ve narin ayaklar ile taşıtmayı hedeflemiş. Böyle bir kütleyi ince ayaklar üzerinde sorunsuz bir şekilde taşıtmak ise Walter Knoll’ün kalitesi ve ileri üretim teknolojisi ile mümkün olmuş.

Dünya genelinde Şubat 2018 itibariyle satışa sunulacak olan Moualla masa, Türkiye’de Mozaik Design’dan temin edilebilir.

Moualla, Neptün Öziş

Moualla, Neptün Öziş

Neptun Ozis Studio hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :