ABB’den “Frozen Music” Başlıklı Mimari Video Serisi

mimarizm.com / 18 Mayıs 2020
ABB, Wolfgang von Goethe gibi yazarlar tarafından popüler hale getirilen ilham verici “mimari donmuş müziktir” ifadesinin adını taşıyan yeni video dizisi “Frozen Music”i tanıttı.

ABB'nin hayata geçirdiği “Frozen Music” video serisi, dünyanın dört bir yanındaki yenilikçi binaları ve arkasındaki mimarları içeriyor. Bina tasarımını, konum, etki, amaç ve yeni teknolojiler bağlamında keşfediyor. Üç dakikalık videoların her biri, düşünceli tasarım ve teknoloji kullanımının, yaşam tarzlarımızı desteklerken nasıl daha akıllı ve daha sürdürülebilir bir ortam yarattığını gösteriyor.

Videolarla ilgili ABB'nin Mimarlar Uluslararası Kilit Müşteriler Yöneticisi ve videoların sunucusu Katrin Foerster, “Mimarlar, bina tasarımıyla habitatlarımızın oluşturulmasında önemli bir rol oynuyor. Her video özel bir projeye ve arkasındaki yaratıcı zihne odaklanıyor. Sadece mimarlar ve tasarımcılar için değil, aynı zamanda iyi tasarımla ilgilenen herkes tarafından büyük ilgi görecekler. Bu, planlamacılara, geliştiricilere, otelcilere ve hem müşteriler hem de son kullanıcılar olmak üzere inşaat ve tasarım endüstrisinde çalışan herkese hitap edecek" dedi.

“Frozen Music” serisindeki ilk video, Crawford Partnership’ten mimar Alan Crawford tarafından tasarlanan, Londra'daki bir koruma alanının kalbinde, kentsel dönüşüm alanında, yeniden geliştirme projesi olan Darcies Mews'i tanıtıyor.

Daha önce uzun ve dar bir arazide 35 garajlık bir şeride ev sahipliği yapan Darcies Mews, Crawford'un geleneksel çiftlik evi gelişiminin modern yorumuna dönüştü. Mews, Londra boyunca ana yolların arkasında uzanan ve tarihsel olarak parke taşlarıyla kaplı dar sokaklardır. Video, koruma alanı içinde yapının oluşturulmasını ve mevcut topluluk stiline nasıl entegre olduğunu, komşu ağaçlarla ve bahçe alanlarıyla uyum yarattığını inceliyor.

Alan Crawford, doğal ahşap kaplama, canlı yeşil çatılar ve güneş panellerinin yanısıra, her evde ABB-free@home® akıllı teknolojiyi de dahil ederek mobil cihaz veya sesle, aydınlatma, havalandırma, ısıtma ve interkom sisteminin enerji tasarruflu kontrolünü sağlıyor. Ev, ofis, otel, havaalanı veya hastaneler için, kullanım amacını destekleyerek, sakinleri için yaşam kalitesini artıran, akıllı, çekici ve çevre dostu mekanların mimarlarını kutlamak, ABB'nin “Frozen Music” video serisinin odağında yer alıyor.

Videolar hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın

 

*

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), endüstrilerin dijital dönüşümünü yönlendiren bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan ABB, müşteri odaklı, küresel olarak önde gelen dört işletmeye sahiptir: ABB Ability™ dijital platformu tarafından desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket ve Robotik ve Ayrık Otomasyon. ABB'nin Güç Şebekeleri işi 2020'de Hitachi'ye devredilecek. ABB, yaklaşık 144.000 çalışanı ile 100'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :