212 Photography Istanbul, Festival Heyecanını Tüm Şehre Yayıyor

mimarizm.com / 12 Ağustos 2021
1 - 11 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek "212 Photography Istanbul 2021"de, festival mekanları, etkinlik programı ve sanatçılar belli oldu.

Yapı Kredi bomontiada

Festivale Özel Keşif Rotaları Belli Oldu

Fotoğraf sanatı üzerinden disiplinlerarası bir diyalog ortamı sunan, Türkiye’nin önde gelen uluslararası fotoğraf etkinliği 212 Photography Istanbul, bu yıl 1 - 11 Ekim tarihleri arasında T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla sanatseverleri şehrin farklı noktalarında ağırlıyor.

Festival,  Anadolu  ve  Avrupa  yakasında; Yapı  Kredi bomontiada, Sıraevler No: 37 - 39, Zülfaris Karaköy, Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Müze Gazhane dahil olmak üzere şehrin pek çok noktasında gerçekleştireceği sergi, panel, atölye, film gösterimleri  ve  deneyim  alanlarıyla 10 gün süreyle ziyaret edilebilecek.

Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı

Her  sene  eklediği  yeni  temalar,  işbirlikleri ve zengin içeriğinin yanı sıra alternatif mekanları ile dikkat çeken 212 Photography Istanbul, 4. senesinde rotasını genişleterek kent içinde sanat dolu keyifli bir keşif haritası sunuyor.

Festivalin bu seneki destekçileri arasında Hollanda Başkonsolosluğu, Avusturya Kültür Ofisi, Norveç Ankara Büyükelçiliği, Institut Français Turquie, İstanbul Cervantes Enstitüsü / İspanya Başkonsolosluğu ,Goethe Institut, Beşiktaş Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi yer alıyor.

David Burnett, 2021, 212 Photography Istanbul

Uluslararası Sanatçılar, Disiplinlerarası Etkinlikler ve Olimpiyatlara Özel Sergi 212 Photography Istanbul’da

212 Photography Istanbul’un 4. edisyonuna katılacak fotoğrafçılar arasında Christian Tagliavini, Dirk Dallas, Esra Özdoğan, Hasan Deniz, Helena Blomqvist, JeeYoung Lee, Jonas Bendiksen, Levon Biss, Rosa Muñoz, Scarlett Hooft Graafland, Tim Flach ve Thomas Albdorf gibi pek çok uluslararası isim bulunuyor.

Temmuz ayında başlayan Olimpiyat Oyunlarına ithafen hazırlanan, bu alanda isim yapmış önemli fotoğrafçıların yer aldığı, olimpiyat oyunlarının heyecanını yansıtacak olan sergide ise, David Burnett ve Mine Kasapoğlu’nun objektiflerine yansımış çok özel kareler görülebilecek.

David Burnett, 2021, 212 Photography Istanbul

Farklı iş birlikleri ile İstanbul’un kültür-sanat haritasına önemli katkıları olan 212 Photography Istanbul bu yıl ayrıca MUBI Türkiye ile festivale özel bir film seçkisi sunuyor.

212 Photography İstanbul özel seçkisinde aralarında Agnès Varda, Barış Azman, Carl Olsson, Ely Dagher, Heinz Emigholz, Jalil Lespert, Jonas Mekas, Joris Ivens, Juliano Ribeiro Salgado, Karim Aïnouz, Man Ray, Pere Portabella, Wim Wenders’in yer aldığı ünlü yönetmenlerin toplam 12 eseri MUBI platformundan ücretsiz izlenebilecek.

Rosa Munoz, Destruccion, 2021, 212 Photography Istanbul

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu'ndan eserlerin de sergileneceği festivalde yeni medya alanında dünyanın farklı coğrafyalarından yetenekli sanatçıların eserlerine yer veren video içerik platformu NOWNESS ile iş birliğiyle özel bir video seçkisi hazırlanıyor. Platformun küratöryel uzmanlığı doğrultusunda hazırlanan sanat, tasarım, moda, müzik ve daha pek çok alanda ilham kaynağı olan videolar 212 Photography Istanbul kapsamında İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Scarlett Hooft, Graafland, 2021, 212 Photography Istanbul

212 Fotoğraf Yarışması için Başvurular Devam Ediyor

Festivale paralel olarak, geleceğin fotoğraf sanatçılarını keşfetmek ve onlara seslerini duyurmaları için alan açmak amacıyla düzenlenen Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması, 6 Eylül 2021 tarihine kadar fotoğraf sanatı ile ilgilenen herkesin başvurularını bekliyor.

Festival  ve  yarışma  ile  ilgili  duyuruları  takip  etmek  için  212photographyistanbul.com adresini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :