Remote İstanbul ile Şehirde Oyun Başlıyor

mimarizm.com / 04 Ağustos 2021
Kundura Sahne'nin İstanbul’u sahneye dönüştüren ve katılımcıları yapay zeka eşliğinde şehri keşfe çağıran performansı Remote İstanbul, 7 Ağustos Cumartesi günü başlıyor.

Beykoz Kundura’nın performans ve tiyatro sahnesi Kundura Sahne’nin sahneyi şehrin kalbine taşıyacak performansı Remote İstanbul ikinci kez İstanbul’da. Belgesel tiyatronun öncülerinden Rimini Protokoll’ün Moskova’dan Taipei’ye, gelişmekte olan şehirlere özel tasarladığı “Remote X” serisinin İstanbul uyarlaması olan performans, Ağustos ayı boyunca seyirciyi oyuncuya, şehri de sahneye dönüştürecek.

İstanbul’a yeniden ve yeni gözlerle bakmak

Kundura Sahne ile Lita YapımEvi ortak yapımı olan Remote İstanbul, 7 - 30 Ağustos 2021 tarihleri arasında Manolya Parkı’ndan Koşuyolu’na uzanan bir güzergahta gerçekleşecek ve bir yapay zekanın sesi eşliğinde kulaklıklarla yola çıkacak katılımcıları oyunun bir parçasına dönüştürecek. Şehirle kurduğumuz ilişkiyi sorgulamaya ve yapay zeka eşliğinde davranışlarımızı gözlemlemeye davet edecek performans, pandemi zamanlarında uzak kaldığımız şehre dokusuyla, sesiyle ve renkleriyle yeniden ve yeni gözlerle bakma şansı sunacak.

Avrupa tiyatrosunun en yaratıcı gruplarından olan ve tiyatronun sınırlarını teknolojiyle genişleten projeleriyle sayısız ödül kazanmış Alman sanatçı kolektifi Rimini Protokoll’ün kurucularından Stefan Kaegi’nin tasarladığı ve yazdığı “Remote X”in İstanbul uyarlamasını kolektiften rg Karrenbauer yazıp yönetti.

Kundura Sahne ile Rimini Protokoll​ ortaklığında ikincisi yapılacak Remote İstanbul, Kadıköy Belediyesi işbirliğinde ve Tepe Nautilus AVM’nin katkılarıyla gerçekleşecek. 7-30 Ağustos 2021 tarihleri arasında Perşembeden Pazar’a, dört gün boyunca sürecek performans Türkçe olacak; 15 Ağustos ile 29 Ağustos Pazar günlerinde İngilizce seçeneği de sunulacak. Öğrenci 80 TL, Tam 120 TL olarak satışa sunulan Remote İstanbul biletleri beykozkundura.com adresinden satın alınabilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :