2022'de İş Dışı Konukları

mimarizm.com / 13 Ocak 2023
2022 senesini geride bırakırken tüm yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz İş Dışı söyleşilerini sizler için bir araya getirdik.

Mimar olup profesyonel hayatlarına farklı sektörlerde devam edenleri, mimarlığın yanında farklı uğraşları olanları ve farklı tasarım disiplinlerinden de konuları ele aldığımız İş Dışı söyleşilerine bu sene; mimar ve astrofotoğrafçı Betül Türksoy, SAHA'nın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Eczacıbaşı, İç Mimar Hilal Arabacıgil ve İç Mimar Begüm Cânâ Özgür konuk oldu.

2022 İş Dışı Konuklarımız:

Profesyonel mesleği mimarlık olan Betül Türksoy, eş zamanlı olarak astrofotoğrafçılıkla ilgileniyor ve çekmiş olduğu fotoğraflarla gökyüzünün tüm güzelliğini sizlere sunuyor. NASA tarafından "Günün Astronomi Fotoğrafı" seçilen bir eseri de olan Türksoy ile hem mimarlık yönünü hem de gökyüzü ve astronomiye olan ilgisiyle başlayan astrofotoğrafçılığı hakkında konuştuk... Devamını oku

15 Nisan Dünya Sanat Günü'nde konuğumuz Füsun Eczacıbaşı; ülkemiz ve uluslararası alanda sanat, kurucusu olduğu SAHA Çağdaş Sanatı Destekleme Girişimi, son aldığı “Uluslararası Sanata Destek” ödülü, STK'lar ve diğer çalışma alanları hakkındaki sorularımızı yanıtladı. Devamını oku.

Çocukluğundan beri kalemi elinden hiç bırakmayan Hilal, duvar ressamlığı yaparak hem geziyor, hem de iç mekan duvarlarına, karavanlara, hatta sörf tahtalarına yaptığı resimlerle yeni hikayeler yazıyor. Daha önce gitmiş ya da sosyal medya paylaşımlarında görmüş olabileceğiniz birçok mekanın duvar ressamlığını yapmış olan Hilal Arabacıgil ile işleri hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Devamını oku.

Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun Begüm Cânâ Özgür yüksek lisansına devam ederrken hayatına giren "dokuma"nın deneyselliğe ve inovasyona ne kadar açık bir alan olduğunu deneyimlemiş. Halı dokumasına yenilikçi yaklaşımlarını keşfetmesi ve geleneksel olanın ötesinde yapılabilecekleri hayal ederek şu anda kendi adını taşıdığı atölyesinin kapısını aralamış. Tasarım çalışmalarımı sanatsal bir pratik olarak tanımlayan Begüm Cânâ Özgür ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Devamını oku.

Tüm değerli konuk ve okuyucularımıza teşekkür ederiz. mimarizm.com'da yer alan tüm İş Dışı söyleşileri için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :