14. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Finalistleri Belli Oldu

mimarizm.com / 24 Temmuz 2018
MOSDER tarafından düzenlenen 14. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda ön eleme tamamlandı; başvuran 245 proje arasından 16’sı finale kalmaya hak kazandı.

Geleceğin tasarımcı adaylarını, ülke ekonomisinin lokomotif güçlerinden biri olan mobilya sektörüne kazandırmayı amaçlayan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), bu sene Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın 14.’sünü gerçekleştiriyor.

Yarışmada; Oturma - Dinlenme, Depolama – Koruma - Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar, Uyuma, Genç Odası ve Engelliler İçin Ev Mobilyası olmak üzere 6 farklı kategori bulunuyor. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri yarışmaya bu yıl 33 üniversiteden 245 proje kabul edildi. Jüri değerlendirmesi sonucunda bunlardan 16’sı finale kalmaya hak kazandı.

Üniversite Ödülü Mimar Sinan'a

Yarışmaya MOSDER web sayfası üzerinden online olarak gönderilen başvurular, uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek 16 finalist belirlendi.

245 başvuru arasından 40 başvuru ile en çok proje başvurusunun geldiği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 10 bin TL’lik Üniversite Ödülü'nün sahibi oldu. Finalistler arasından seçilecek kategori birincileri Kasım ayında gerçekleştirilecek törenle ödüllerine kavuşacak.

Toplam ödül 114 Bin TL

14. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması kapsamında toplam 114 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmanın birinci aşamasında; Oturma - Dinlenme, Depolama – Koruma -Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar, Uyuma ve Genç Odası kategorilerinde yarışan ve finale kalan öğrencilere 4.000’er TL, Engelliler için Ev Mobilyası kategorisinde finale kalan finalistlere ise 6.000’er TL ödül verilecek.

Yarışmanın ikinci aşamasında ise; Oturma - Dinlenme, Depolama – Koruma - Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar, Uyuma ve Genç Odası kategorilerinde birinci seçilen tasarım sahiplerine 4.000’er TL, Engelliler için Ev Mobilyası kategorisinin birincisine ise 6.000 TL ödül verilecek.

Birinci aşamanın finalist projeleri, mobilya sektörünün öncü markaları arasında yer alan MOSDER üyeleri tarafından üretilecek. Üniversite-sanayi işbirliğinin en iyi uygulama örneklerinden biri olan bu projede üretilen tasarımlar, üretim sürecinin ardından tekrar ikinci aşama için değerlendirilecek. Ayrıca, finale kalan projelerin tamamı TÜRKPATENT tarafından onaylı ‘Tasarım Tescil Belgesi’ ile tescillenecek.

14. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın Finalistleri:


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :