Özyeğin Üniversitesi’nden Gökçeada’ya Destek

mimarizm.com / 17 Haziran 2016
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İstanbul Tasarım Enstitüsü’nün bu yıl üçüncü kez düzenlendiği Gökçeada İmroz Tasarım Çalıştayları 12-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Yaratıcı ve yenilikçi tasarım yönteminin yerel sosyo-ekonomik sorunların çözümünde kullanılmasına dayanan, Toplumsal Tasarım (Social Design) yaklaşımının Türkiye'deki en kapsamlı uygulaması niteliğindeki çalıştay, 19 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek.

Ozyegin uni

ÖzÜ/İID Gökçeada İmroz Tasarım Çalıştayları, Gökçeada’nın sahip olduğu kültürel ve doğal kaynaklarını, Gökçeadalıların da aktif katılımıyla, katma değeri yüksek ürün ve hizmetlere dönüştürerek,  sürdürülebilir ve çevre dostu kalkınma sürecine katkıda bulunmayı amaçlıyor. 12 -19 Haziran 2016 tarihleri arasında dört farklı konuda ve yerde  yapılacak çalıştaylara, farklı üniversitelerden toplam 40 öğrenci katılıyor. Çalıştay organizasyonu Gökçeada Kaymakamlığı,  Belediye Başkanlığı ve Köy Muhtarlıkları tarafından destekleniyor. 

Ozyegin uni

Öğr. Gör. Alayça Erözçelik’le birlikte 2014 yılından bu yana projenin koordinasyonunu yürüten Özyeğin Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alpay Er, konuyla ilgili olarak “ÖzÜ Gökçeada Tasarım Çalıştayları hem kurgulanış ve katılımcı gerçekleştirilme şekli hem de sonuçları açısından, Özyeğin Üniversitesi'nin sosyal fayda odaklı girişimcilik felsefesinin somut bir ürünüdür. Bu yıl çalıştayların üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Bölge halkı ve yerel yönetimin de desteğiyle, önümüzdeki yıllarda bu çalıştayların uluslararası bir nitelik kazanarak Gökçeada ‘nın sürdürülebilir kalkınma vizyonuna önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :